Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 

Wygrana w Lotto w Krakowie. Szczęśliwiec wygrał duże pieniądze

7

W jednej z kolektur w Krakowie szczęśliwiec wygrał główną nagrodę w Lotto Plus. W losowaniu, które odbyło się we wtorek 14 maja padły zwycięskie liczby. Osoba, która miała je na kuponie wygrała konkretne pieniądze.

Wygrana w Lotto w Krakowie. Szczęśliwiec wygrał duże pieniądze
Padła główna wygrana w Lotto Plus (Pixabay)

Lotto Plus to dodatkowa gra, w której udział można wziąć tylko przez uprzednie wykupienia zakładu w Dużym Lotku. Koszt zakładu to 3 złote. Wystarczy dopłacić złotówkę i liczby, które zostały skreślone, biorą udział w drugim losowaniu Lotto - właśnie Lotto Plus.

W tym drugim losowaniu nagrody są niższe niż w Dużym Lotku. To niezmiennie milion złotych - jeżeli szczęśliwy gracz trafi szóstkę. Nagroda za piątkę jest dużo niższa - to 115 500 złotych. Pieniądze są zawsze dzielone przez ilość zwycięzców. To znaczy, że jeżeli szóstkę trafią dwie osoby, to milion jest dzielony na dwa.

14 maja jeden szczęśliwiec trafił szóstkę w losowaniu Lotto Plus. Tym samym wygrał okrągły milion. Właściciel kuponu zagrał metodą chybił trafił. Z Kolei piątkę w losowaniu trafiły aż 33 osoby. Oznacza to, że wygraną trzeba było rozdzielić. Każdy ze szczęśliwców otrzyma 3500 złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy wciąż uwielbiają jeden kierunek. "Można się wygrzać i odpocząć"

Więcej wygranych w Lotto Plus

Osób, które cieszyły się z wygranej, było jednak znacznie więcej. W losowaniu Lotto Plus padły także 2026 "czwórek (każda warta 100 złotych), a także 36 100 "trójek" - nagroda to 10 złotych.

Milion złotych to pierwsza tak duża wygrana w tej kolekturze w Krakowie. W punkcie przy ul. Zakopiańskiej 117d ktoś kupił los, na którym figurowały liczby 8, 9, 11, 12, 24, 43. W Krakowie to już 50 wygrana, która jest równa lub wyższa milionowi złotych.

15 maja kolejne losowanie. Kumulacja w Dużym Lotku wynosi 3 000 000 złotych. Z kolei w Lotto Plus niezmiennie do wygrania jest milion.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić