Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 
aktualizacja 

Obława we Francji. Kim jest odbity przez bandytów Mohamed Amra?

360

Zamaskowani i uzbrojeni w karabiny maszynowe bandyci odbili 14 maja z więziennego konwoju Mohameda Amrę. Mężczyznę znanego w półświatku jako "Mucha" i jego wspólników szuka teraz policja w całej Francji. Mężczyzna ma być powiązany z gangiem narkotykowym z Marsylii.

Obława we Francji. Kim jest odbity przez bandytów Mohamed Amra?
Obława we Francji. Kim jest odbity bandyta Mohamed Amra? (Getty Images,)

Atak na konwój, w którym przewożony był Mohamed Amra miał miejsce w biały dzień na przedmieściach Rouen (północna Francja). W wyniku strzelaniny zginęło trzech konwojentów, cztery osoby są ranne.

Odbity przez gangsterów więzień to handlarz narkotykami – w półświatku znany jako "Mucha". 30-latek został skazany 10 maja za włamanie. Prokuratura w Marsylii postawiła mu też zarzut porwania, które zakończyło się śmiercią ofiary.

Amra nie była "więźniem ściśle obserwowanym" – stwierdziła prokurator Laura Beccuau. Mimo to, konwojowało go pięciu funkcjonariuszy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Horror w Finlandii. Strzelanina w podstawówce

Arma próbował uciekać już wcześniej

Prawnik "Muchy" Hugues Vigier powiedział francuskim mediom, że jego klient podjął w weekend pierwszą próbę ucieczki. Przeciął kraty w celi. Został jednak złapany. Adwokat stwierdził też, że jest zszokowany "niewybaczalną" i "szaloną" przemocą jego klienta.

Kryminalna przeszłość "Muchy"

W mediach wypowiedziała się też matka uciekiniera. Opisała życie swojego syna jako ciągłe spotkania z wymiarem sprawiedliwości. Wedle jej wiedzy, nic nie wskazywało na to, że będzie próbował uciec. Kobieta odwiedzała syna w kilku zakładach karnych. Nie mogła uwierzyć, gdy usłyszała o strzelaninie.

Załamałam się, płakałam powiedziała w telewizji RTL.

Według dziennikarzy z telewizji BFM TV 30-latek ma na koncie już 13 wyroków skazujących. Przeważnie drobne wykroczenia, w tym jazdę bez prawa jazdy, kradzież i odmowę zatrzymania się przed policją.

"Kariera" gangstera

Jego ostatnie poczynania i ewentualny udział w porwaniu i śmierci mężczyzny z Dreux niedaleko Rouen wskazują, że "Mucha" z rzezimieszka stał się prawdziwym bandytą. Policja i prokuratura łączą porwanie z handlem narkotykami w Marsylii. Tym samym są zdania, że Mohamed Arma ma powiązania z francuskim światem przestępczym. Niezbitym dowodem jest krwawa akcja odbicia go z więziennego konwoju.

Według statystyk policji, w ubiegłym roku w samej tylko Marsylii w strzelaninach związanych z narkotykami zginęło 50 osób.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić