aktualizacja 

Wielka kumulacja w Lotto. Nikt nie trafił, tyle mln jest do zgarnięcia

59

W sobotnim (8 października) losowaniu Lotto nie padła główna wygrana. Kumulacja wzrosła natomiast do 14 milionów złotych! To bez wątpienia zawrotna kwota. O takim zastrzyku gotówki marzy chyba każdy Polak.

Wielka kumulacja w Lotto. Nikt nie trafił, tyle mln jest do zgarnięcia
Lotto (Adobe Stock)

W sobotę w Lotto wylosowano takie liczby jak 7, 20, 23, 25, 29, a także 43. Szóstka nie padła, w związku z czym kumulacja wzrosła do 14 milionów złotych.

Co ciekawe, to już ósme losowanie z rzędu bez szóstki. Kumulacja wzrasta od 22 września.

W ostatnim losowaniu odnotowano aż 71 wygranych piątego stopnia w wysokości 5431,10 zł. Szczęśliwcy nie otrzymają jednak całej tej kwoty. Od każdej wygranej powyżej 2280 zł pobierany jest bowiem podatek na poziomie 10 proc.

W Lotto Plus wylosowano natomiast następujące liczby: 3, 13, 14, 26, 44 i 48. W Super Szansie wylosowano z kolei numer 7526823. W sobotniej odsłonie Lotto Plus i Super Szansy też nie padły główne wygrane.

Czym jest Lotto?

Lotto to gra kumulacyjna. "Jeśli w losowaniu nie padnie "szóstka", pula na tę wygraną przechodzi na kolejne losowanie. Każda rozbita kumulacja to nie tylko miliony trafione za szóstkę, ale i setki tysięcy w pozostałych wygranych" - wyjaśniono na lotto.pl.

Im więcej osób zagra, tym większa będzie pula na wygrane, ponieważ zależy ona od liczby zawartych zakładów. Po losowaniu pieniądze z puli przeznaczonej na wygrane dzielimy między zwycięzców, którzy trafnie wytypowali wylosowane liczby. Wyjątek stanowi "trójka", w przypadku której zawsze wypłacamy 24 zł - podsumowano.
Zobacz także: Szokujące wyznanie Anny Wendzikowskiej i "afera suplementowa" Sandry Kubickiej
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić