Rosjanie wściekli. Kabareciarze z Neo-Nówki nie mogli się powstrzymać

Internauci wciąż żyją dowcipem dotyczącym aneksji przez Czechy Kaliningradu, a sieć podbijają kolejne memy na ten temat. Pomysł bardzo rozzłościł rosyjskich propagandystów, co wywołało kolejną falę śmiechu w mediach społecznościowych. Teraz głos w sprawie zabrali kabareciarze Neo-Nówki. Musieli wykorzystać tę sytuację!

Rosjanie wściekli. Kabareciarze z Neo-Nówki nie mogli się powstrzymać
Kabareciarze z Neo-Nówki zabrali głos na temat aneksji przez Czechy Kaliningradu (AKPA)

Nie milkną echa żartu jednego z polskich internautów. Po tym jak Rosja ogłosiła nielegalną aneksję należących do Ukrainy obwodów donieckiego, ługańskiego, charkowskiego i zaporoskiego, sieć zalała fala żartobliwych komentarzy na ten temat. Pojawiła się propozycja, że Czechy powinny w takim razie"zaanektować" obwód kaliningradzki.

W sieci pojawiło się mnóstwo memów na ten temat, a żart podchwycili nawet czescy politycy. Jedna ze stacji telewizyjnych zaczęła podczas prognozy pogody pokazywać Kralovec jako część terytorium Czech. Choć wariacji dowcipu było kilka – w tym także taka, która zakładała, że Polska podzieli się Kaliningradem z Czechami pół na pół – "oficjalna" wersja mówi, że cały rosyjski obwód ma trafić do naszego zachodniego sąsiada, który zyska w ten sposób dostęp do morza.

Kaliningrad anektowany przez Czechy? Neo-Nówka zabrała głos

Żarty z Kaliningradu (a właściwie Kralovca, jak nazywa się po czesku ten region) dostrzegła także rosyjska propaganda. Bardzo rozzłościły one pracowników rosyjskich mediów państwowych. To jednak nadało tylko dowcipowi głębi.

Głos na temat "przyłączenia" Kaliningradu do Czech zabrali kabareciarze z Neo-Nówki. Nie mogli przepuścić takiej okazji.

Uważamy, że oddanie całego obwodu kaliningradzkiego Czechom, to duża przegrana polskiej dyplomacji – napisali kabareciarze we wpisie na Twitterze, zamieszczając mapę "Kraloveckiego kraju".

Internauci reagują na wpis Neo-Nówki. "Sasin negocjował"

Wpis odbił się szerokim echem w sieci. Część internautów zwróciła uwagę, że to "zła mapa". – Miało być pół na pół – napisała jedna z osób. Nie zabrakło także prześmiewczych komentarzy pod adresem polskiego rządu.

(Jacek – przyp. red) Sasin negocjował – stwierdził jeden z komentujących.
Ja tam Pepikom nie żałuję. Niech mają – dodał jednak kolejny.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obejrzyj także: Mistrzowie Kabaretu

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić