Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Ile dzieci, taka emerytura. PiS ma nowy pomysł

1657
Podziel się:

PiS ma nowe pomysły na zwiększenie dzietności w Polsce. Jeden z nich zakłada uzależnienie wysokości emerytury od liczby dzieci. To bez wątpienia bardzo zaskakująca koncepcja, która pewnie wzbudzi wiele emocji.

Ile dzieci, taka emerytura. PiS ma nowy pomysł
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

PiS chce zmobilizować Polaków do zwiększenia dzietności. Okazuje się bowiem, że program 500+ nie przynosi takich efektów, jak można było się spodziewać.

Co wobec tego zamierzają zrobić rządzący? Portal wyborcza.biz podaje, że pojawiła się koncepcja, by wysokość emerytury uzależnić od liczby dzieci.

To rozwiązanie polegałoby na utworzeniu filaru alimentacyjnego. Wyborcza.biz wyjaśnia, że od składek pracujących dzieci, zostałaby odprowadzona część, która następnie trafiałaby na konto rodziców. W tym modelu dzieci dopłacałyby zatem do emerytur matki czy ojca.

Wiceminister rodziny pisze o nowej koncepcji

O wspominanej koncepcji na Facebooku rozpisywała się Barbara Socha, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. "Wielu naukowców potwierdziło negatywny wpływ systemów emerytalnych na dzietność i postuluje wprowadzenie, nowego typu rozwiązań, np. w postaci dodatkowego filaru - komponentu rodzinnego do systemu emerytalnego (m.in. wybitny niemiecki ekonomista Hans-Werner Sinn, czy profesorowie Alessandro Cigno i Martin Werding). W tym systemie istotna część świadczeń byłaby powiązana z liczbą dzieci posiadanych przez emeryta" - podkreślała 27 stycznia.

Warto rozpocząć debatę w Polsce nad wypracowaniem koncepcji komponentu rodzinnego (inne określenie na naukowe pojęcie komponentu alimentacyjnego) w systemie emerytalnym - kontynuowała.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1657)
gracjan
6 miesięcy temu
To bezdzietnym proponuję jednak skorzystac z ppk, gdzie wraz z pracodawca, będą mogli uzbierać sobie dodatkową kasę do emerytury. Albo rodzić dzieci ile sił starczy
bezprawie i n...
6 miesięcy temu
założe się że plan nie bedzie dotyczył czarnych z białym pod szyją
Majka 57
6 miesięcy temu
Moze jeszcze jaki numer buta i kolnierzyka będzie miał wpływ na emeryturę.Doplacajcie jeszcze więcej emerytom :trzynastki,czternastki,emerytury bez podatku i nie wiadomo co jeszcze im (bo przecież to jest pokolenie,które zapracuje na emerytury młodych) a pogonić do pracy rodziny ktore biorą 500 + i nie pracuje żaden rodzic ,chociaż jedno niech bierze się do roboty ,wychowujemy patologię,leni,roszczeniowcow.Emerytura dla matki wychowującej 4 - dzieci ,która wiedziała na co się decyduje nie idąc do pracy po ich odchowaniu(chore).To ciekawa jestem jaka emeryturę będą mieli bezdzietni,którzy pracowali na swoją emeryturę i skąd dostanie ja pan Kaczyński.Pracujaca emerytka,bo muszę dorabiać za dużo mam żeby mi dopłacili a za mało żeby godnie żyć.
donald wróć
6 miesięcy temu
ja z PO i będę jak donald do 80tki pracował
jaśko
6 miesięcy temu
no to kaczyński, pawłowicz stracą emerytury
Samuel Obiedz...
6 miesięcy temu
Rodzić, rodzić ale jak dziecko jest chore to już nikogo z rządzących nie interesuje ! Na siepomaga są dzieci których leczenie kosztuje miliony złotych (potrzeba np.9 mln dla Tymka) i tego NFZ nie refunduje. Ale na Ostrołękę, TVP. CPK idą bezproduktywne miliardy !!! WSTYD
qwerty
6 miesięcy temu
to bezdzietni nie będą mieli emerytury??????????
Wyrka
6 miesięcy temu
Znieść celibat niech czarni zaczną robić dzieci a nie zaczepiają ministrantów
Tymon
6 miesięcy temu
A kaczynski czy Pawłowicz mają po 12tys emerytury a nie mają dzieci i gdzie tu sprawiedliwość?
Justyna
6 miesięcy temu
Trata tata,jak to sie chce pisac takie wiadomosci,o ludu...Ja już kilka lat temu,przechodzac na emeryturę,wyciągalam z USC wszystkie akty urodzenia dzieci,tych nieżyjących tez. Zus tego potrzebował odemnie. wiec nie ''czaujcie'',ze to dopiero będzie...To są niwiwelkie dodatki,ale do calej emerytury się lieczą
dziadunio
6 miesięcy temu
A ile ta pani na zdjęciu ma jeszcze urodzić dzieci ?
Gość
6 miesięcy temu
to teraz robić dzieci a emerytura za sztuki a nie lata pracy
ak001
6 miesięcy temu
Niech se sami te dzieci robią, rodzą i utrzymują. Jaka przyszłość czeka społeczeństwo w którym ponad 75% zarabia poniżej średniej krajowej, 10% w ogóle nie pracuje, bo "sie nie opłaca za tą kasę". 10% to "cwaniacy" pracujący po 12 - 15 godzin dziennie zarabiający niebagatelną kwotę pomiędzy 6, a 8,5 tysiąca brutto dumnie nosząc miano "klasy średniej". Ostatnie 5% naszego społeczeństwa, to osoby albo na bardzo eksponowanych stanowiskach (lub właściciele dobrze działających firm), albo pocioty naszych rządzących ustawieni przez ten nierząd do końca swoich dni.
Donek
6 miesięcy temu
Ta ustawa nie musi wchodzić w życie, dojdzie do tego samoistnie. Młodych ludzi będzie za mało i nawet jak by chcieli utrzymywać pokolenia ludzi których jedynym celem życia było żeby spełniać swoje przyjemności to i tak po prostu nie podołają temu. Nie ma się co oburzać na fakty. Imigranci nie zmienią tego, ale to dłuższy temat.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić