Willa, Siedlisko, Bałtyk. Łukasz Szumowski i jego żona prześwietleni. Oto ich majątek

231

Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski zajął się sprawą majątku Łukasza i Anny Szumowskich. Z wyliczeń wynika, że można go szacować w granicach... 20 milionów złotych! To bez wątpienia zawrotna suma.

Willa, Siedlisko, Bałtyk. Łukasz Szumowski i jego żona prześwietleni. Oto ich majątek
Łukasz Szumowski (PAP, Piotr Nowak)

Łukasz Szumowski zrzekł się mandatu posła. Teraz rozpoczyna nowy etap w swoim życiu - odchodzi do Narodowego Instytutu Kardiologii.

Co ciekawe, na początku tej kadencji Sejmu deklarował, że ma niewiele ponad tysiąc złotych oszczędności. Po dwóch latach wyjawił, że odłożył 24,5 tys. zł.

Oświadczenia majątkowe Szumowskiego trudno rozszyfrować. Nie da się odczytać liczb czy też szczegółowego opisu majątku.

Z naszych informacji wynika, że Szumowskiemu zwracali na to uwagę nawet najbliżsi współpracownicy, sugerując wypełnianie oświadczeń na komputerze. Były minister pozostał głuchy na ich sugestie - pisze Wirtualna Polska.

Szymon Jadczak z WP zauważa, że Szumowski od lat ma rozdzielność majątkową z żoną. "W dodatku przed wejściem do polityki większość nieruchomości i udziałów w firmach przepisał na żonę. Dlatego sprawdziliśmy, jaki majątek państwo Szumowscy posiadają w sumie. Z naszych obliczeń wynika, że to co najmniej 20 milionów złotych" - czytamy w materiale WP.

Co takiego mają państwo Szumowscy? W ich posiadaniu znajduje się m.in. okazała willa w Aninie, siedlisko na Suwalszczyźnie oraz działka 200 metrów od domu Mateusza Morawieckiego nad Bałtykiem. W oświadczeniu z 2021 roku pojawiły się też informacje o innych działkach i trzech samochodach: toyocie yaris z 2008 roku, toyocie z 2005 roku i zabytkowym mercedesie z 1959 roku. Szumowski wpisał do oświadczenia również kredyt, ale trudno rozszyfrować jego kwotę.

Gigantyczny zastrzyk gotówki dla firmy brata Szumowskiego

Wirtualna Polska, analizując majątek byłego ministra zdrowia, spostrzega, że "firma, w której prezesem jest brat Szumowskiego, a żona byłego wiceministra pośrednim udziałowcem, otrzymała w ostatnich latach z państwowych środków 209 mln".

Wirtualna Polska zwróciła się do Łukasza i Anny Szumowskich z pytaniami na temat ich dorobku, ale do momentu publikacji artykułu nie otrzymała odpowiedzi.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić