Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Willa, Siedlisko, Bałtyk. Łukasz Szumowski i jego żona prześwietleni. Oto ich majątek

144
Podziel się:

Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski zajął się sprawą majątku Łukasza i Anny Szumowskich. Z wyliczeń wynika, że można go szacować w granicach... 20 milionów złotych! To bez wątpienia zawrotna suma.

Willa, Siedlisko, Bałtyk. Łukasz Szumowski i jego żona prześwietleni. Oto ich majątek
Łukasz Szumowski (PAP, Piotr Nowak)

Łukasz Szumowski zrzekł się mandatu posła. Teraz rozpoczyna nowy etap w swoim życiu - odchodzi do Narodowego Instytutu Kardiologii.

Co ciekawe, na początku tej kadencji Sejmu deklarował, że ma niewiele ponad tysiąc złotych oszczędności. Po dwóch latach wyjawił, że odłożył 24,5 tys. zł.

Oświadczenia majątkowe Szumowskiego trudno rozszyfrować. Nie da się odczytać liczb czy też szczegółowego opisu majątku.

Z naszych informacji wynika, że Szumowskiemu zwracali na to uwagę nawet najbliżsi współpracownicy, sugerując wypełnianie oświadczeń na komputerze. Były minister pozostał głuchy na ich sugestie - pisze Wirtualna Polska.

Szymon Jadczak z WP zauważa, że Szumowski od lat ma rozdzielność majątkową z żoną. "W dodatku przed wejściem do polityki większość nieruchomości i udziałów w firmach przepisał na żonę. Dlatego sprawdziliśmy, jaki majątek państwo Szumowscy posiadają w sumie. Z naszych obliczeń wynika, że to co najmniej 20 milionów złotych" - czytamy w materiale WP.

Co takiego mają państwo Szumowscy? W ich posiadaniu znajduje się m.in. okazała willa w Aninie, siedlisko na Suwalszczyźnie oraz działka 200 metrów od domu Mateusza Morawieckiego nad Bałtykiem. W oświadczeniu z 2021 roku pojawiły się też informacje o innych działkach i trzech samochodach: toyocie yaris z 2008 roku, toyocie z 2005 roku i zabytkowym mercedesie z 1959 roku. Szumowski wpisał do oświadczenia również kredyt, ale trudno rozszyfrować jego kwotę.

Gigantyczny zastrzyk gotówki dla firmy brata Szumowskiego

Wirtualna Polska, analizując majątek byłego ministra zdrowia, spostrzega, że "firma, w której prezesem jest brat Szumowskiego, a żona byłego wiceministra pośrednim udziałowcem, otrzymała w ostatnich latach z państwowych środków 209 mln".

Wirtualna Polska zwróciła się do Łukasza i Anny Szumowskich z pytaniami na temat ich dorobku, ale do momentu publikacji artykułu nie otrzymała odpowiedzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(144)
jaszmira hanu...
5 miesięcy temu
akwizytor szczepionek i maseczek
Abc
5 miesięcy temu
W normalnym kraju niewątpliwie już dawno został by rozliczony. A tutaj? Kto ma go rozliczyć? Ci sami, którzy dawali zielone światło do działań....?!
Obywatel
5 miesięcy temu
Co Wy chcecie, przecież Pan Szumowski kradł LEGALNIE tak jak jego koledzy z pissu! Co Wy chcecie! Im się to po prostu należało
Wiara nie rel...
5 miesięcy temu
Się sprzedał, a taki religijny był!
Str
5 miesięcy temu
Spoko starsi i mądrzejsi nauczyli podwykonawców covidowego obłędu jak bezkarnie robić przekręty i lokować majątki nie do odnalezienia. W tym wszystkim pomagają jeszcze towarzysze wzajemnej adoracji którzy mają duże doświadczenie?
Pismoznawca
5 miesięcy temu
na tyułowe pytanie odpowiadam, co następuje: ano tylko wstydu nie mają...
tak jest
5 miesięcy temu
ta niby matka teresa nauczyła
Cygan
5 miesięcy temu
I tego majątku dorobił się uczciwością?
Zbigniew Z
5 miesięcy temu
Spoko spoko:" kruk krukowi oka nie wykole"
lolo
5 miesięcy temu
Przeswietcie tuska trzaskowskiego
Lol
5 miesięcy temu
Zakon trochę dorzucił za aborcje
Tomek
5 miesięcy temu
Nazwisko zobowiązuje Szumowina to i interesy szemrane. Jak respiratory których nie było kupione od handlarza bronią za 70 milionów albo cały antek maseczek bez atestu. I proszę spojrzeć winnych nie ma, pan żyje jak pączek w maśle. Kolejne 70 milionów co wyparowało przez Sasina winnych brak. Ostrołęka blok c i defraudacja 1,4 miliarda złotych winnych brak. Nowak za łapówki drobne i zegarek siedział. PiS robi wały liczone w miliardach i winnych brak.
mttm
5 miesięcy temu
Czego oni nie mają? Godności. Tak na dobry początek.
jury
5 miesięcy temu
i to jest cała prawda o kowidzie dziewiętnastym - u mnie jest marny lekarzyna z ajchalmerem i też kupił trzy samochody bo domy ma jak pałace - a ile on ludzi posłał do piachu to jak Josef Mengele
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić