Adam Dąbrowski| 
aktualizacja 

YouTuber pokazał, jaki czynsz płaci w Gdańsku. "To upokarzające"

110

Popularny polski YouTuber i influencer Gracjan, znany z kanału SzopDemaskuje wrzucił bardzo emocjonalny filmik, gdzie daje upust swojej frustracji na temat aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości w Polsce. Materiał wywołał poruszenie.

YouTuber pokazał, jaki czynsz płaci w Gdańsku. "To upokarzające"
Szop grzmi w swoim materiale na temat aktualnych cen wynajmu mieszkań (Facebook, SzopDemaskuje)

Gracjan znany jest z filmików, w których opowiada ciekawe historie na różne tajemnicze i zawiłe tematy. Youtuber zaznacza, że pomimo w miarę dobrych wyników oglądalności, a także sporadycznych współprac reklamowych, czynsz jego mieszkania jest "zabójczy".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tradycyjna Pączkarnia Słowik w Katowicach - pączki od kuchni

W ubiegłym tygodniu youtuber nagrał filmik "na gorąco" po opłacie czynszu za "klitkę" na obrzeżach Gdańska - kosztowało go to 3800 zł oraz dodatkowe 700 zł na media. Do tej pory ponad 6 minutowy monolog zobaczyło 25 tysięcy osób.

Ponadto Szop zaprosił do kontaktu wszelkie redakcje, działaczy i polityków, aby nagłosić sprawę horrendalnych cen.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: nawet youtubera nie stać mnie na wynajem w Gdańsku

Zwykle tego typu nagrania, gdzie ludzie (szczególnie młodzi) otwarcie mówią, o swoich problemach spotykają się z hejtem. Ostatecznie nagranie znalazło bardzo wielu zwolenników - to też ukazuje skalę problemu, z jakim muszą się mierzyć młodzi ludzie, studenci chcący wyprowadzić się od rodziców.

Komentujący cieszą się, że w końcu ktoś się znalazł, kto powiedział o problemie głośno. Widzowie zwrócili również uwagę na autentyczność przekazu Szopa, który nagrywał swoją wypowiedź pod wpływem emocji:

Żałuję że nie kupiłem mieszkania 10 lat temu. A no tak miałem wtedy 11 lat - czytamy

W sekcji komentarzy pojawiło się wiele ciekawych historii młodych ludzi. Dominuje niepewność i lęk przed przyszłością. Jedną z nich jest chociażby Jakuba, który wrócił pod koniec 2023 roku z Niemiec do Polski z zamiarem dokształcenia się. 25-latek żałuje swojej decyzji i chce wracać za granicę za rok, gdyż przyszła wypłata "będzie porażką":

Sytuacja w Polsce to dramat. W 2020 przy minimalnej 2600 szło wynająć pokój za 550zł w Gdańsku, teraz niczym wyjątkowym jest wyłożenie 1800. Ceny żywności 1:1 jak w Niemczech, mięso co prawda tańsze (o wiele), ale jest wiele produktów, które w Polsce kosztują więcej. To upokarzające. W Niemczech niczym wyjątkowym jest znalezienie pracy z wypłatą rzędu 2000 euro netto, we spółdzielniach idzie wynająć mieszkania dwupokojowe za 400 euro + opłaty - napisał
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić