Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. KRO
|

Żabka bezobsługowa już wkrótce. Do zakupów potrzebny tylko telefon

6
Podziel się:

Już wkrótce na zakupowej mapie Polski pojawią się Żabki Nano. To sklep w pełni samoobsługowy. Aby z niego skorzystać potrzebna będzie mobilna aplikacja sieci.

Żabka bezobsługowa już wkrótce. Do zakupów potrzebny tylko telefon
Już wkrótce w Polsce pojawią się bezobsługowe Żabki (zdj. ilustracyjne). (money.pl, Rafał Parczewski)

Już wkrótce w Polsce pojawią się Żabki Nano? Taką informację właściciel sieci sklepów ukrył w rozesłanym klientom komunikacie dotyczącym zmian w regulaminie aplikacji mobilnej, które wejdą w życie wraz z końcem maja. Zwrócił na to uwagę portal Cashless.pl.

Nano to niewielkie sklepy przypominające nieco przeszklone kontenery. Co istotne, klient w środku nie zastanie obsługi. Do środka wejdzie po zeskanowaniu kodu QR wygenerowanego w aplikacji. Wcześniej będzie musiał jednak uruchomić moduł Żappka Store.

Aplikacja pomoże mu również zapłacić za zakupy. Pieniądze zostaną pobrane z karty podpiętej do aplikacji w ramach usługi Żappka Pay.

Skąd zatem będzie wiadomo, co klient wziął i ile ma konkretnie zapłacić? Tutaj z pomocą przyjdzie współczesna technologia. Wszystkie poczynania odwiedzającego sklep śledzić będą kamery i czujniki.

Żabka już wprowadziła jeden sklep w formacie Nano w ramach pilotażu. Odwiedzić go można w Poznaniu. Zwróciliśmy się do biura prasowego sieci z pytaniami, gdzie będzie można znaleźć kolejne sklepy w tym formacie.

Z odpowiedzi wynika, że sklep bezobsługowy jest obecnie testowany wśród pracowników oraz współpracowników sieci. Dopiero z czasem będą one udostępnione klientom, stąd korekta w regulaminie aplikacji. Żabka jednak nie podaje, w których miejscowościach w pierwszej kolejności pojawią się sklepy Nano.

Żabka nie będzie jednak pierwszą siecią, która wprowadzi w Polsce sklepy bezobsługowe. Wcześniej na taki ruch zdecydowała Bio Family, czyli sieć sklepów z ekologicznymi produktami. Redakcja WP Finanse sprawdziła tuż po otwarciu, jak system bezobsługowy działa w praktyce.

Zobacz także: Czerwony dywan dla biznesu. Zapłacą specjaliści
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
hihot
11 miesięcy temu
No to Obajtek już tam pewnie był z ferajną PIS owską . Oni nie bedą kradli . Będą brali bo im sie po prostu należy a w razie czego Zbysiu zero nie dopatrzy sie znamion przestępstwa .
NieDlaPsaKieu...
12 miesięcy temu
U nas sie nie przyjmą, przyzwyczajona do bezkarnych kradzieży oPOzycja doprowadzi do zamknięcia tych BUDEK.
Plaskozimiec
rok temu
Do Prawdy. Masz rację modyfikacja przebiegała naturalnie a nie sztucznie jak komu się podoba rak itp choroby cywilizacyjne są do uniknięcia w inny sposób niż mieszanie w genach. Nie ma idealnej istoty rośliny zwierzęcia by był zdrowy żył 200lat bo coś w genach ktoś pomiesza. Po 2 patrząc na tok myślenia tak były wielkie wybuchy wulkanów komet asteroidow i planeta przetrwała więc do końca z tym co2 itp. Trochę sam fantazjujesz wyznawców dr. Szwaba itp geniuszy postępu Marksistowskiego. Eugeniki i niewolnictwa w imię jak mówisz samozagłady bo człowiek właśnie myśli że wszystkie rozumy zjadł jest mądrzejszy od 2 jak widać twojej wypowiedzi a później budzi się z ręką w nocniku bo myślał że robił dobrze. amen
Ostatni Polak...
rok temu
czuli bez badań szczepień QR i ludzie głodują. Sprawdza się przepowiednia i informację od plaskoziemcow oznaczeni będą przyjmować nie bawem pasze jak bydło bo nie długo będzie syntetyczne jedzenie niszczą rolnictwo zwierzęta hodowlane w jednym celu następne pokolenie hybrydowych dzieci genetycznie modyfikowane i sterowane. Przy okazji równe pensje miska ryżu i życie praca dom pozwolenie na poruszanie się spotykanie z znajomymi wszystko dla dobra baranów którzy się na to godzą. 2 obóz 21wieku przy pomocy niemieckich programistów i politycznych wykonawców na usługach B.G Rotschwildow Sorosa. Powodzenia ...
NWO
rok temu
Następny krok zakupyvtylko dla zaszczepionych lub członków partii bez aplikacji
stanczyk
rok temu
Nie podoba mi się ten postęp, jeszcze z 10-15 lat temu sie fajnie zylo. Teraz tylko coraz gorzej, ryją banie tymi bzdetami, człowiek potrzebuje odpoczynku, obcowania z naturą a nie elektronika wszedzie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić