o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
KRO
|

Żabka bezobsługowa już wkrótce. Do zakupów potrzebny tylko telefon

6
Podziel się

Już wkrótce na zakupowej mapie Polski pojawią się Żabki Nano. To sklep w pełni samoobsługowy. Aby z niego skorzystać potrzebna będzie mobilna aplikacja sieci.

Żabka bezobsługowa już wkrótce. Do zakupów potrzebny tylko telefon
Już wkrótce w Polsce pojawią się bezobsługowe Żabki (zdj. ilustracyjne). (money.pl, Rafał Parczewski)
bECMnFnV

Już wkrótce w Polsce pojawią się Żabki Nano? Taką informację właściciel sieci sklepów ukrył w rozesłanym klientom komunikacie dotyczącym zmian w regulaminie aplikacji mobilnej, które wejdą w życie wraz z końcem maja. Zwrócił na to uwagę portal Cashless.pl.

Nano to niewielkie sklepy przypominające nieco przeszklone kontenery. Co istotne, klient w środku nie zastanie obsługi. Do środka wejdzie po zeskanowaniu kodu QR wygenerowanego w aplikacji. Wcześniej będzie musiał jednak uruchomić moduł Żappka Store.

bECMnFnX

Aplikacja pomoże mu również zapłacić za zakupy. Pieniądze zostaną pobrane z karty podpiętej do aplikacji w ramach usługi Żappka Pay.

Skąd zatem będzie wiadomo, co klient wziął i ile ma konkretnie zapłacić? Tutaj z pomocą przyjdzie współczesna technologia. Wszystkie poczynania odwiedzającego sklep śledzić będą kamery i czujniki.

Żabka już wprowadziła jeden sklep w formacie Nano w ramach pilotażu. Odwiedzić go można w Poznaniu. Zwróciliśmy się do biura prasowego sieci z pytaniami, gdzie będzie można znaleźć kolejne sklepy w tym formacie.

bECMnFod

Z odpowiedzi wynika, że sklep bezobsługowy jest obecnie testowany wśród pracowników oraz współpracowników sieci. Dopiero z czasem będą one udostępnione klientom, stąd korekta w regulaminie aplikacji. Żabka jednak nie podaje, w których miejscowościach w pierwszej kolejności pojawią się sklepy Nano.

Żabka nie będzie jednak pierwszą siecią, która wprowadzi w Polsce sklepy bezobsługowe. Wcześniej na taki ruch zdecydowała Bio Family, czyli sieć sklepów z ekologicznymi produktami. Redakcja WP Finanse sprawdziła tuż po otwarciu, jak system bezobsługowy działa w praktyce.

Zobacz także: Czerwony dywan dla biznesu. Zapłacą specjaliści
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECMnFoy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
hihot
3 miesiące temu
No to Obajtek już tam pewnie był z ferajną PIS owską . Oni nie bedą kradli . Będą brali bo im sie po prostu należy a w razie czego Zbysiu zero nie dopatrzy sie znamion przestępstwa .
NieDlaPsaKieu...
4 miesiące temu
U nas sie nie przyjmą, przyzwyczajona do bezkarnych kradzieży oPOzycja doprowadzi do zamknięcia tych BUDEK.
Plaskozimiec
4 miesiące temu
Do Prawdy. Masz rację modyfikacja przebiegała naturalnie a nie sztucznie jak komu się podoba rak itp choroby cywilizacyjne są do uniknięcia w inny sposób niż mieszanie w genach. Nie ma idealnej istoty rośliny zwierzęcia by był zdrowy żył 200lat bo coś w genach ktoś pomiesza. Po 2 patrząc na tok myślenia tak były wielkie wybuchy wulkanów komet asteroidow i planeta przetrwała więc do końca z tym co2 itp. Trochę sam fantazjujesz wyznawców dr. Szwaba itp geniuszy postępu Marksistowskiego. Eugeniki i niewolnictwa w imię jak mówisz samozagłady bo człowiek właśnie myśli że wszystkie rozumy zjadł jest mądrzejszy od 2 jak widać twojej wypowiedzi a później budzi się z ręką w nocniku bo myślał że robił dobrze. amen
bECMnFoz
Ostatni Polak...
4 miesiące temu
czuli bez badań szczepień QR i ludzie głodują. Sprawdza się przepowiednia i informację od plaskoziemcow oznaczeni będą przyjmować nie bawem pasze jak bydło bo nie długo będzie syntetyczne jedzenie niszczą rolnictwo zwierzęta hodowlane w jednym celu następne pokolenie hybrydowych dzieci genetycznie modyfikowane i sterowane. Przy okazji równe pensje miska ryżu i życie praca dom pozwolenie na poruszanie się spotykanie z znajomymi wszystko dla dobra baranów którzy się na to godzą. 2 obóz 21wieku przy pomocy niemieckich programistów i politycznych wykonawców na usługach B.G Rotschwildow Sorosa. Powodzenia ...
NWO
4 miesiące temu
Następny krok zakupyvtylko dla zaszczepionych lub członków partii bez aplikacji
stanczyk
4 miesiące temu
Nie podoba mi się ten postęp, jeszcze z 10-15 lat temu sie fajnie zylo. Teraz tylko coraz gorzej, ryją banie tymi bzdetami, człowiek potrzebuje odpoczynku, obcowania z naturą a nie elektronika wszedzie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić