aktualizacja 

Zaczyna się. ZUS roześle listy. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj

31
Podziel się:

"Fakt" donosi, że w kwietniu Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) rozpocznie wysyłkę specjalnych listów do seniorów. Zostaną w nich zawarte informacje o kwocie świadczenia po waloryzacji i przyznanej "trzynastce". Niewątpliwie warto uważnie przeanalizować treść pisma z ZUS.

Zaczyna się. ZUS roześle listy. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj
Zdjęcie poglądowe (Adobe Stock, WDnet Digital Creation Studio)

Już wszyscy seniorzy otrzymali zwaloryzowane emerytury. Teraz natomiast rozpoczyna się wypłata tzw. trzynastek. Dodatkowe świadczenie dostaną ci, którzy na dzień 31 marca 2023 roku mieli prawo do wypłaty emerytury lub renty.

W kwietniu rozesłane zostaną jednak nie tylko "trzynastki", ale i listy z ZUS. Będą w nich zawarte dwie bardzo ważne informacje.

Decyzję o nowej wysokości emerytury lub renty po waloryzacji oraz o przyznaniu trzynastki seniorzy otrzymają w jednej przesyłce pocztowej - przekazała prezes ZUS prof. Gertura Uścińska, cytowana przez "Fakt".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Balcerowicz chwali Konfederację. 500 plus do likwidacji? "Ludzie muszą wiedzieć, że jest coś za coś"

Jeżeli dostaniesz taki list, to pod żadnym pozorem nie wyrzucaj go do kosza. Warto uważnie przeanalizować treść pisma z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Przede wszystkim zainteresowane osoby powinny sprawdzić, czy przedstawiciele ZUS właściwie wyliczyli nową wysokość świadczenia i czy zgadza się kwota "trzynastki".

Czy warto się odwoływać? Tak, dlatego że ZUS nie jest nieomylny. Jak ujawnił niedawno resort rodziny, w latach 2016-2022 wydano aż błędnych 16 tys. decyzji, w wyniku których wypłacano zaniżone świadczenia. Osoby poszkodowane otrzymały wyrównania - spostrzegł "Fakt".

Jak zyskać? Emerytura wyższa nawet o 200 zł

Kiedy warto przejść na emeryturę w 2023 roku? W rozmowie z "Faktem" do sprawy odniósł się dr Tomasz Lasocki z Wydziału Prawa i Administracji UW.

Ekspert zaznaczył, że kwiecień, maj i czerwiec to złe miesiące na złożenie wniosku o emeryturę. "Kto może, powinien poczekać do lipca" - dodał.

Dlaczego warto się wstrzymać do lipca? Wszystko za sprawą tego, że w połowie roku przeprowadzana jest roczna waloryzacja zebranych składek. Jeżeli ktoś przejdzie na emeryturę w lipcu, to będzie mógł sporo zyskać - nawet około 200 zł!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić