Zapiekanki. Czy warszawskie Bródno jest najlepsze w Polsce?

13

Bez wątpienia ulubionymi daniami street foodu youtubera Książula są zapiekanki i kebaby. Za nimi jest w stanie zjechać całą Polskę. Wysoko w jego osobistym rankingu są zapiekanki z Biłgoraja, Radomia czy Białegostoku. Jednak największym sentymentem Książulo darzy zapiekanki z warszawskiego Bródna! Sprawdził, czy na przestrzeni lat są nadal tak smaczne.

Zapiekanki. Czy warszawskie Bródno jest najlepsze w Polsce?
- Tutaj odezwał się sentyment - przyznał youtuber (YouTube)

W najnowszym filmiku youtuber ruszył na test stołecznych zapiekanek. Wybrał 5 punktów na mapie Warszawy i ruszył na wielkie testowanie.

Nadal nie pokazałem Wam mojej ulubionej zapiekanki w Warszawie - przyznał Książulo.

Na pierwszy ogień było kultowe miejsce w sercu Warszawy, czyli Lussi. Zapiekanka ze zwykłym ketchupem kosztowała 14 zł. Jako pierwszy w oczy rzucił się ketchup, który wyglądał na bardzo wodnisty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Chrupiąca czosnkowa zapiekanka
Taka sama...jest taka sama, jak była. Bułka jest mięciutka. Tam, gdzie ma chrupać, to chrupie! Sera jest odpowiednio dużo, pieczarek mogłoby być nieco więcej... Na razie jest pierwsze miejsce, idziemy dalej! - podsumował Książulo.

Towarzyszący mu Wojek zaznaczył, że wiele osób odwiedza Lussi bo jest w centrum miasta i jest otwarta całą dobę.

Kolejny lokal znajdował się raptem 1,5 km dalej w punkcie, który na pierwszy rzut oka wyglądał na sklep osiedlowy z alkoholem. To tutaj krył się bar Mc Quack, w którym Książulo zamówił również klasyczną zapiekankę.

Jest większa chyba. 14 zł, tak samo jak w Lussi. I ketchupik nie jest tak przezroczysty. To, co od razu się rzuca w oczy, to jest mniej sera. Ale w smaku wcale nie jest gorsza. Miejsce...chyba pierwsze. Bardzo przyjemna - dzielił się swoimi wrażeniami.

Kolejnym punktem były Zapiexy Luxusowe. Dokładnie 27 pozycji liczyło menu w tym miejscu.

Nie ma szans, że ktoś wybredny tu przyjdzie i nie wybierze czegoś dla siebie. Ale czy to jest potrzebne? - zastanawiał się Książulo.

Duża zapiekanka kosztuje w tym miejscu 17,50 zł. Jej długość była zbliżona do dotychczasowych, ale była od nich grubsza.

Ser jest bardziej intensywny, niż w innych miejscach, gdzie jedliśmy. Ketchupiku jest mało. Farsz pieczarkowy jest dobry, czuć go tutaj. Denerwuje mnie ta buła, jest jej tutaj za dużo. Ta zapiekanka jest najbardziej chlebowa. Ona jest smaczna, ale cena na zwykłą zapiekankę jest wysoka - ocenił Książulo.

Warszawska Bagieta była kolejnym punktem na mapie youtubera. To lokal otwarty przez Damiana Kordasa, czyli zwycięzcę 4. edycji MasterChefa. My również odwiedziliśmy to miejsce, ale wybraliśmy najdroższą pozycję w menu. Książulo zdecydował się na pozycję "Klasyk na Śródmieściu". Zapiekanka kosztowała 18 zł.

Sera jest tu dużo. Nie wiem czy zostaliśmy rozpoznani, czy dlaczego... Wiem już, że buła jest twarda. Szkoda, ja lubię miękkie zapiekanki. Dużo jest wszystkiego, ale...mało jakoś smaku ma ta zapiekanka. Czuję tu ketchup najbardziej! Buła jest duża, ale składników też jest dużo - stwierdził Książulo.

Dodał jednak, że lokal jest innego typu, niż te, które odwiedził do tej pory. Jednak biorąc pod uwagę smak i cenę - Warszawskiej Bagiecie przypadło ostatnie miejsce.

Najlepsze zostawił na koniec

Z centralnych lokalizacji youtuber przeniósł się na Bródno. To dla Książula miejsce sentymentalne - w okolicy chodził do szkoły i zamawiał w drodze powrotnej z lekcji zapiekanki. Sklep alkoholowy połączono tutaj z zapiekankami z pieca.

Zapiekanka kosztowała 11,50 zł. Są to jednak gotowe zapiekanki, które leżą w lodówce otoczone folią i czekają na potencjalnych klientów.

Tu jest jeszcze jedna rzecz, która ją wyróżnia. Pieczary są takie maślane. Nie wiem, czy robione na maśle, czy smarowane masłem. Naprawdę jest dobra. Dla mnie jest najlepsza. Jest na tyle cieniutka, że dwie łatwo wchodzą - podsumował Książulo, choć przyznał że sentyment miał wpływ na jego ocenę.

Ostatecznie zapiekanka z Bródna trafiła na pierwsze miejsce ex aequo z Lussi i Mc Quackiem.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić