Zapytali Polaków, ile płacą za chleb. Odpowiedzi zaskakują. "12 zł od bochenka"

58

Drożyzna szaleje w najlepsze. Inflacja wielu osobom daje się we znaki, a od widoku wysokich cen za podstawowe produkty może rozboleć głowa. Ile ludzie są w stanie zapłacić za chleb? Odpowiedzi internautów zaskakują. Niektórzy wydają nawet 12 czy 15 złotych za jeden bochenek.

Zapytali Polaków, ile płacą za chleb. Odpowiedzi zaskakują. "12 zł od bochenka"
Padło pytanie o cenę chleba. Odpowiedzi zaskakują. "12 zł od bochenka" (Pixabay)

Za ile kupiliście ostatnio bochenek chleba? - takie pytanie padło na facebookowym fanpage'u bloga kulinarnego "Pyszności". Na stronie pojawiają się różnorodne przepisy i ciekawostki na temat gotowania czy produktów spożywczych.

Tym razem autorzy strony postanowili zapytać obserwatorów o to, ile zapłacili w ostatnim czasie za bochenek chleba. Internauci napisali mnóstwo komentarzy dzieląc się swoimi doświadczeniami. Pod postem pojawiła się lawina cen. Ile Polacy płacą za jeden bochenek?

Zależy jaki. Zwykły pszenny 5 zł, troszkę większy z makiem i sezamem za 8 zł, żytni ze słonecznikiem 8 zł. Kupujemy chleb w piekarni - pisze jedna z pań.

Okazuje się, że wiele osób stawia przede wszystkim na jakość pieczywa. Wolą zapłacić za nie więcej, niż kupować chleb z sieciówki takiej jak Lidl czy Biedronka, gdzie ceny wydają się najbardziej przystępne (2-4 zł). Inni pieką własne bochenki, by zaoszczędzić, a przede wszystkim "wiedzieć, co się je".

Większość internautów przyznała, że za chleb płaci ok. 10-12 złotych. Zdarzają się też ci, którzy za duży bochenek wydają nawet 15 zł. Jest to w większości chleb na zakwasie, zazwyczaj z piekarni. "Kupuję chleb za 12 zł od bochenka. Bułki i inne rzeczy wypiekam całkowicie sama" - pisze jedna z komentujących.

"Dobry chleb będzie rarytasem"

Jak piszą internauci, za dobry chleb trzeba też sporo zapłacić. Wielu traktuje go jako "rarytas", na który jest w stanie wydać niemało. "Wczoraj kupiłam w piekarni malusi chleb razowy, pół małego zwykłego i chałkę, zapłaciłam 17.15 zł. Jak ktoś jada kanapki na śniadanie i kolację i dzieciom do szkoły to 500 zł miesięcznie za mało. Dobry chleb będzie rarytasem" - relacjonuje internautka.

U nas co sklep to inna cena, jest od 3.50 zł do 4.60 zł. W zależności jeszcze w jakim supermarkecie. Np. w piekarni kosztuje 3.90 zł, a z tej samej piekarni w stokrotce kosztuje 3.42 zł - czytamy.

Są też głosy, mówiące o tym, że na chleb nie ma co wydawać fortuny. Komentujący zdradzili, że kupują tanie bochenki, których cena to 1,99 zł w porywach do 2,50 zł. Patrząc jednak na poniższe paragony, dobre pieczywo do najtańszych nie należy...

Zobacz także: Domowy chleb żytni. Sposób na tańszą i zdrowszą alternatywę dla sklepowej drożyzny
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić