o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Zasiłek dla bezrobotnych pójdzie w górę? Prezydent Andrzej Duda złożył projekt ustawy

8
Podziel się

Prezydent Andrzej Duda w środę skierował do Sejmu projekt ustawy zakładający podwyższenie zasiłku dla bezrobotnych od 1 września. Posłowie zajmą się także inną propozycją głowy państwa, a więc dodatkiem solidarnościowym.

Ile będzie wynosić nowy zasiłek dla bezrobotnych?
Ile będzie wynosić nowy zasiłek dla bezrobotnych? (PAP)
bErHMiPp

Temat dodatku solidarnościowego przewijał się już od jakiegoś czasu w rządowych kuluarach. W zeszłym tygodniu minister rodziny Marlena Maląg wspominała o tym, jaka może być wysokość tego dodatku. Kwota, jaka została wówczas wymieniona to 1300 złotych.

Prezydent Andrzej Duda złożył do Sejmu projekt ustawy, który obejmuje między innymi właśnie dodatek solidarnościowy. Głowa państwa zdecydowała, że osoby, które utraciły pracę w związku z koronawirusem zasługują na zasiłek w wysokości 1400 złotych przez 3 miesiące.

bErHMiPr

Kto będzie mógł skorzystać z dodatku? Ma przysługiwać osobom, które były zatrudnione na podstawie umowy o pracę i z którymi umowa o pracę została po dniu 31 marca 2020 r., rozwiązana przez pracodawcę albo uległa rozwiązaniu z upływem czasu, na który była zawarta. Warunkiem uzyskania prawa do dodatku solidarnościowego jest posiadanie okresu podlegania w 2020 r. ubezpieczeniom społecznym z tytułu stosunku pracy przez co najmniej 90 dni.

Prezydent złożył projekt ustawy. Zasiłek dla bezrobotnych w górę?

Poza dodatkiem solidarnościowym, Andrzej Duda zaproponował zmianę wysokości wypłacanego zasiłku dla bezrobotnych. Aktualnie zasiłek dla bezrobotnych to świadczenie w wysokości 861,40 zł brutto (741,87 na rękę) przez pierwsze trzy miesiące oraz 676,40 (592,52 zł netto) przez kolejne trzy.

bErHMiPx

Zmiany zaproponowane przez prezydenta zakładają podniesienie wypłaty dla osób pozostających bez stosunku pracy. Od 1 września miałaby ona wynosić 1200 zł przez pierwsze 90 dni posiadania prawa do zasiłku. Później kwota zasiłku miałaby wynosić 942,30 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bErHMiPS
KOMENTARZE
(8)
Zasmucona
rok temu
Może przed wyborami warto zapytać Pana prezydenta co zagwarantuje dziecią z orzeczeniami o niepełnosprawności i ich rodziną, czy tylko potrzebuje naszych głosòw by wygrać wybory i to całe mówienie o dobru dzieci i rodzin to blew???
Zasmucona
rok temu
A Ja mam pytanie ? Co Pan Prezydent jest w stanie zagwarantować dziecią z orzeczeniem o niepełnosprawności, którym orzecznicy przyznają jak chcą! Punk 7 , a punktu 8 już nie , chociaż się należy. Czy Pan Prezydent wprowadzi konkretne zmiany w orzecznictwie żeby niepełnosprawne dzieci miały równe szanse i tym samym ich rodzice. Czy ktoś wie ? Czy Pan Prezydent obiecuje zmiany w tym temacie ??
Rado
rok temu
Świetnie,tylko nie jestem pewien czy on wie co robi? Właśnie stworzył chorą sytuację. Za sprawą tego po prostu nie będzie się opłacało pracować, ponieważ zasiłek dla bezrobotnych będzie wyższy od najniższej krajowej.
bErHMiPT
ak001
rok temu
Oni tą kasę tak sobie drukują czy zaciągają kredyty na te przedwyborcze zakupy?
agness
rok temu
prezes nakazał, on podpisał i tak się wszystko powolutku toczy w naszym państwie.
Ja1
rok temu
Kiedy zmiany dla pracujacych na pol etatu?
Hela
rok temu
Pan prezydent złożył wniosek? Sam na to wpadł? Nie możliwe. Partia nakazała...
Anka
rok temu
Zasiłek powinien wynosić min 2.000tys.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić