o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Do kiedy będzie wypłacany zasiłek opiekuńczy? Jest decyzja ministerstwa

3
Podziel się

Program rządowy związany z wypłacaniem zasiłku opiekuńczego zostanie przedłużony do 28 czerwca. Taką informację potwierdziła podczas konferencji prasowej Marlena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Będzie wydłużenie wypłacania zasiłku opiekuńczego
Będzie wydłużenie wypłacania zasiłku opiekuńczego (PAP)
bDgkIaIB

Z zasiłku opiekuńczego można korzystać od 12 marca 2020 roku. Przysługiwał on wszystkim rodzicom oraz opiekunom dzieci do lat 8, którzy z powodu zamknięcia placówek oświatowych nie mogli posłać do nich swoich pociech.

Problemy prawne z ustawą. Od 25 maja obowiązuje nowa specustawa, znana popularnie jako tarcza antykryzysowa 3.0. Jej zapisy powodują, że wypłacanie dodatkowego zasiłku opiekuńczego ulegnie zmianie i będzie dostępne wyłącznie dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami. Według portalu prawo.pl, taką interpretację przepisów potwierdziło już kilku niezależnych prawników.

bDgkIaID

Do kiedy zasiłek opiekuńczy? Jest konkretna data

Resort Rodziny zapewniał jednak, że trwają prace legislacyjne, które zmienią wprowadzone przepisy. Ministerstwu zależało bowiem na tym, aby zasiłek nadal mógł być pobierany przez rodziców oraz opiekunów, którzy nie mogą lub w obecnej sytuacji nie zdecydują się na powrót swoich dzieci do żłobków, przedszkoli czy szkół.

W pierwotnej wersji, zasiłek miał być wypłacany do 14 czerwca. Marlena Maląg w trakcie konferencji prasowej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim przekazała jednak informację, że program będzie trwał przynajmniej do 28 czerwca, a więc do zakończenia roku szkolnego. Zapewniła jednocześnie, że istnieje możliwość jego wydłużenia, jednak jest to temat na kolejne tygodnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDgkIaIJ

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDgkIaJe
KOMENTARZE
(3)
Kasa
5 miesięcy temu
fantastic !
Juhc
5 miesięcy temu
Stek bzdur od zadnego 12 marca kłamstwa
Chetna
5 miesięcy temu
Podaje was do sadu o podawanie fałszywych danych
bDgkIaJf
Najnowsze komentarze (3)
Chetna
5 miesięcy temu
Podaje was do sadu o podawanie fałszywych danych
Juhc
5 miesięcy temu
Stek bzdur od zadnego 12 marca kłamstwa
Kasa
5 miesięcy temu
fantastic !
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić