Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. KBB
|

Zawstydzająca wpadka Ministerstwa Finansów. Dyplom aż kłuje w oczy

27
Podziel się:

Ministerstwo Finansów postanowiło nagrodzić największych podatników w Polsce. Ale gdyby podatnik tak płacił podatki, jak ministerstwo pisze dyplomy - skarbówka wsiadłaby mu na konto.

Zawstydzająca wpadka Ministerstwa Finansów. Dyplom aż kłuje w oczy
Ministerstwo dało dyplomy największym płatnikom podatków w Polsce. Dyplomy z błędem - dodajmy (MF.gov.pl, Facebook.com)

- Wasze pieniądze mają ogromny wpływ na rozwój naszego kraju - mówił minister finansów Tadeusz Kościński, wręczając wyróżnienia dla firm, które w 2020 roku zapłaciły najwięcej podatku dochodowego. W tym gronie znalazły się m.in. państwowe spółki, Jeronimo Martins czy Ikea.

Niestety w tekst przynajmniej jednego dyplomu, którego zdjęcie trafiło do sieci, wkradł się poważny błąd, świadczący o niezbyt uważnym podejściu urzędników do powagi wydarzenia. Zamiast "indywidualnych" na dyplomie można przeczytać o "indywidulanych" płatnikach CIT.

- Wpływy z CIT mają ogromny wpływ na rozwój kraju i pozwalają realizować programy społeczne - przyznał w środę na Kongresie 590 minister finansów Tadeusz Kościński. Podczas specjalnej uroczystości wręczył wyróżnienia dla firm, które do budżetu dołożyły najwięcej pieniędzy z zysków wypracowanych w 2020 roku.

Zobacz także: Podatki mocno wzrosną i to już niedługo. "Rząd oszukuje społeczeństwo"

Szef resortu finansów podkreślił, że wpływy z podatków CIT, a także PIT i VAT to trzy główne źródła finansowania usług dla społeczeństwa.

Listę największych płatników CIT otwiera: ING Bank Śląski, który w 2020 roku do budżetu przekazał 998,5 mln zł. Na kolejnych miejscach znalazły się: Pekao (972,8 mln zł), Santander Bank Polska (774,8 mln zł), właściciel sieci sklepów Biedronka - spółka Jeronimo Martins Polska (689,8 mln zł) i Bank Millenium (317,7 mln zł).

Spółka P4 - właściciel sieci Play - wpłacił 296,2 mln zł, PKN Orlen - 269 mln zł, FRF Beteiligungs - właściciel sieci sklepów Lidl - 265,6 mln zł, Polskie Sieci Elektroenergetyczne - 233,4 mln zł, a Allegro - 232,8 mln zł.

Wśród grup kapitałowych największym płatnikiem CIT w 2020 roku była PGNiG, która zapłaciła 2,2 mld zł. Na dalszych miejscach znalazły się: PKO BP (1,3 mld zł), PGE (777,2 mln zł), KGHM (770,1 mln zł), PZU (638,4 mln zł) i mBank (478 mln zł).

Do budżetu dołożyły się też państwowe spółki energetyczne: Enea (275,2 mln zł), Tauron (209,9 mln zł) i Energa (107,9 mln zł). Listę zamknęła Ikea - kwotą 89,4 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
Smerf Maruda
12 miesięcy temu
To "Indywidulanych" to jest zwykła literówka, ale poniżej jest błąd merytoryczny. Allegro jest podatnikiem, a nie płatnikiem CIT. Płatnik nalicza i pobiera podatek za kogoś. Podatnik płaci za siebie. Allegro jest płatnikiem podatku PIT od dochodów swoich pracowników i podatnikiem podatku CI od swoich dochodów.
Alpc
12 miesięcy temu
Tylko ten biedny Minister Finansów nie płaci podatków w Polsce, ciekawe, czy płaci od dochodu w Londynie!
Pisowiec
12 miesięcy temu
Wazne ze daja pieniadze ludziom. Niewazne skad. Poki muzyka gra trzeba tanczyc
Emerytka
12 miesięcy temu
Czy oni potrafią coś zrobić dobrze? Dobry mają tylko pr.
Awar
rok temu
Dlaczego błąd? Władza napisała znaczy napisała dobrze. Władza mówi i pisze "wziąść" zamiast ”wziąć" i nie będzie jej gorszy sort uczył poprawnej polszczyzny. Nikt władzy nie wmówi że białe jest białe a czarne jest czarne (powołując klasyka, największego polityka wszechczasów, zbawcy i dumy Ojczyzny, grotmaszt patriotyzmu, inżyniera dusz ludu uciemiężonego, kręgosłupa moralnego dla wstającego z kolan narodu, wielkiego sternika nowego ładu, wybitnego lingwisty, jednego z dwóch wież srebrnych, największemu rycerzowi w walce o łupież powszechny)
Mietek
rok temu
Dla nich "nawet język polski jest językiem obcym". Bo polska mowa -trudna język, jak mawiał Zulu Gula.
Ekonomista
rok temu
A czy ten rząd i minister finansów potrafią coś zrobić dobrze, z tego wynika, że nawet dyplomu nie potrafią poprawnie wypisać. Wstyd, ale dlatego rządu to nic, bo on wstydu nie ma.
IIIŚWIAT
rok temu
Panstwowki i zagraniczne molochy do tego Allegro i Play, cały obraz gospodarki tego kraju.
Zenada
rok temu
Czy się siedzi, czy się leży, pensja się należy.... w ministerstwie.
Wojtek
rok temu
Zatrudniają intelektualny badziew. Nikt mający chociaż odrobinę szacunku dla samego siebie nie będzie dla nich pracował. No, może Obajtek, ale to ta sama kategoria. Tyle, że posłuszny.
Emerytowany z...
rok temu
i co z tego. Nikt z tym nic nie zrobi, bo emeryci podstawowy elektorat PISowców odrzutowców i tak nie siedzą w necie i tego nie zobaczą, a rząd kupi nowe banery za nasze pieniądze
Trzeżwy
rok temu
Jaka polszczyzna Kościńskiego,taki dyplom...
Kłamcy
rok temu
Skoro te firmy płacą tak wysokie podatki dochodowe to znaczy że nas kroją, kłamiąc wzrostem kosztów ! PGNIG PŁACI TAKI PODATeK I CHCe PODNIEŚĆ cenę gazu
Jesus Almador...
rok temu
Czekajcie, czekajcie. To lidl i biedra to już nie parszywe, imperialistyczne firmy, cyckające na prawo i lewo naszych obywateli?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić