Zdjęcie lodówki Rosjanina. Też to widzicie?

McDonald's podjął decyzję o zawieszeniu działalności Rosji. Z powodu ataku na Ukrainę, słynny fast food rezygnuje z 850 restauracji w kraju Putina. Zdesperowani Rosjanie rzucili się na zakupy. W panice wykupują hamburgery zapychając nimi lodówki.

Zdjęcie lodówki Rosjanina. Też to widzicie?
Panika w Rosji po zamknięciu McDonald's. Ludzie masowo wykupują burgery i sprzedają je w sieci (Getty Images, Reddit, NurPhoto, Reddit)

Nieprawdopodobna panika wybuchła w Rosji, po tym jak McDonald's ogłosił, że zamyka tam 850 restauracji. Rosjanie rzucili się na sieciówkę wykupując hamburgery i zapychając nimi swoje lodówki. Niektórzy sprzedają nawet całe zestawy w sieci po wygórowanej cenie.

Zdjęcie lodówki wypchanej po brzegi burgerami pojawiło się na platformie dyskusyjnej Reddit. Rosjanin napełnił swoją lodówkę jedzeniem z McDonald's od góry do dołu. Jest tam co najmniej 50 kanapek. Internauci sarkastycznie komentują obsesyjne wykupowanie burgerów w obliczu zamknięcia słynnej sieciówki w Rosji.

- Prawdopodobnie mógłbym zostawić burgera na półce i nadal byłby dobry przez kilka miesięcy - brzmią komentarze. - Czy jadłeś jednodniowego burgera McDonald's? Są… fatalne - pisze kolejny internauta.

Rosjanie pędem rzucili się do McDonald's po ostatnie McZestawy i cheseeburgery. Zamknięcie restauracji przez słynną sieć fast foodów sprawiło, że ludzie zaczęli wystawiać na sprzedaż całe zestawy jedzenia, sosy z McDonald's, a nawet puste opakowania po swoich zamówieniach. Wielu robi to żartobliwie, inni węszą w tym okazję na zarobek.

Na rosyjskim portalu ogłoszeniowym Avito, pojawiło się mnóstwo ofert ze słowem kluczem: McDonald's. Ceny jedzenia wystawianego na "czarnym rynku" są zawrotne. Za kurczakburgera ktoś życzy sobie 32 zł (1000 rubli). Zaznacza przy tym, że jest to kanapka bez opakowania, a dostępnych ma 9 sztuk.

Inny Rosjanin wystawił na sprzedaż słynne kanapki, takie jak: double big mac, double royal, dwie duże porcje frytek, 18 McNuggetsów i serków – za oszałamiającą kwotę 1448 zł. Do tego stwierdził, że posiłek jest jeszcze ciepły!

Inni chcą zarobić na okularach "kolekcjonerskich". Ich chwyt marketingowy brzmi: - Kolekcjonerskie okulary McDonald's Cola-Cola. Nie będzie ich więcej, a z czasem mogą stać się droższe wśród kolekcjonerów. Na kolejnych ogłoszeniach widać też puste opakowania, które jak twierdzą sprzedawcy "wypełnione są zapachem". Niektórzy dorzucają torbę w gratisie: - Sprzedam Big Maca i oryginalną papierową torbę McDonald's - czytamy pod ogłoszeniem wartym 321 zł.

Zobacz także: USA: Znalazł robaka w kanapce z McDonalda
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić