Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Znakomite wieści. W życie wchodzą nowe stawki VAT, Polacy zaoszczędzą dużo pieniędzy

5
Podziel się

Od 1 lipca obowiązywać będą nowe stawki VAT. Pierwotnie ta zmiana była planowana na 1 kwietnia, jednak przeszkodziła pandemia koronawirusa. Co w praktyce oznaczają modyfikacje stawek?

Znakomite wieści. W życie wchodzą nowe stawki VAT, Polacy zaoszczędzą dużo pieniędzy
Dobra wiadomość. Ceny produktów pójdą w dół (Pixabay)
bETbgYNx

O nowej matrycy stawek VAT mówił w rozmowie z PAP wiceminister finansów Jan Sarnowski. Podkreślił on, że jest to korzystne rozwiązanie zarówno dla konsumentów, jak i biznesu.

Mówiąc prościej, obniżone zostaną ceny wielu produktów. Polacy mają zachować w swoich portfelach bardzo dużo pieniędzy.

Generalnie stawki spadną, co oznacza, że rocznie w kieszeniach konsumentów zostanie ponad 300 milionów złotych - zaznaczył Sarnowski.
bETbgYNz
Zobacz także: Budżet Polski. "Ten obraz nic nie mówi, finanse nie są przejrzyste"

VAT w nowej odsłonie. Co jeszcze się zmieni?

Zmodyfikowane zostaną stawki VAT, ale i kwalifikacja towarów. Ma to uprościć system podatkowy. Sarnowski zauważył, że nie będzie już dochodzić do kuriozalnych sytuacji, że pączki mają różną stawkę VAT, a uzależnia się to od nadzienia.

Co będzie miało najniższy, pięcioprocentowy VAT? Takim podatkiem objęte zostaną chociażby owoce tropikalne i cytrusowe, niektóre orzechy jadalne, pieczywo, ciastka, zupy, buliony oraz żywność dietetyczna, a także jedzenie dla niemowląt, smoczki, pieluszki i foteliki samochodowe - wylicza Radio Zet.

bETbgYNF

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETbgYOa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
ip123
rok temu
I po co takie "Pie...pitolenie"? Po co większości osób foteliki, smoczki,pieluszki, orzeszki ? Potrzebne tylko w rozmiarach MAX, bo to grupa senioralna a więc jednak pieluchmajty, smoczki bo bezzębni, foteliki na kółkach i orzeszki, aby "wyłaziły" pod protezy. Po co to? Nie lepiej twierdzić, że LOKOMOTYWY potanieją?
Htu
rok temu
W trakcie roku? Naprawdę ? Nie szło tego zrobić od początku roku ? Firmy musza teraz mieć dodatkowe kosztu zmiany katalogów, cen itp
JJKK
rok temu
300 milionów w kieszeni, WOW :) to po ok.8 zeta na osobę/rok, po 70 groszy na miesiąc:)
bETbgYOb
Egsd
rok temu
Vat zostanie obniżony na samochody pancerne dla rządu, samoloty f35 oraz dostawy wody, energii, odbiór ścieków i śmieci z baz amerykańskich w Polsce.
Mam
rok temu
No proszę. Można? A za PO same podwyżki były. O przepraszam, była obniżka zasiłku pogrzebowego.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić