Został milionerem przez przypadek. Teraz ma trafić do więzienia

27

Na 6 lat pozbawienia wolności rosyjski sąd skazał mężczyznę, który został milionerem w wyniku błędu bankowego. Roman Jurkow pewnego dnia zauważył, że na jego konto trafiło ponad 95 mln rubli (ok. 5 mln złotych). Postanowił szybko wydać pieniądze na luksusowe apartamenty, samochody i wycieczki zagraniczne.

Został milionerem przez przypadek. Teraz ma trafić do więzienia
Roman Jurkow został milionerem przez przypadek (VK)

Roman Jurkow odkrył błąd na swoim koncie bankowym 1 czerwca 2020 roku, podczas wypłacania pieniędzy od bukmachera. Tego dnia dokonał 220 różnych transakcji, kupując 4 mieszkania, nowego iPhone'a i dwa samochody: bmw i mercedesa. Podejrzaną aktywność błyskawicznie wyłapały jednak służby.

Obudził się bajecznie bogaty. "Poczułem się jak w filmie"

W grudniu zabezpieczono konto mężczyzny, na którym znajdowało się jeszcze 39 mln rubli (ok. 2 mln złotych). Jurkow został postawiony przed wymiarem sprawiedliwości pod zarzutem dokonania "kradzieży na dużą skalę". W piątek sąd w Tule skazał go na 6 lat więzienia.

Mężczyzna zarzeka się jednak, że nie zrobił niczego złego. Na początku myślał, że ogromne pieniądze to efekt wygranej u bukmachera. Zadzwonił nawet do banku, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Obudziłem się rano i poczułem jak w jakimś filmie. Nagle stałem się bogaty – opisał Jurkow w rozmowie z portalem Mash.

Bank wezwał go na rozmowę. Milioner został aresztowany

Bank kilkukrotnie zapewniał mężczyznę, że może korzystać z pieniędzy. Jurkow zaczął więc kupować samochody i mieszkania. W listopadzie jego konto zostało jednak zamknięte.

Miesiąc później mężczyzna został wezwany do banku na rozmowę w celu omówienia sytuacji. Został wtedy aresztowany. Podczas rozprawy Jurkow zaznaczył, że nie zrobił niczego złego, a błąd popełnił bukmacher.

Skazany może odwołać się od decyzji sądu. Jak na razie nie wiadomo, czy planuje to zrobić.

Obejrzyj także: Bitcoin. Milioner nie ma dostępu do swoich pieniędzy

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić