aktualizacja 

ZUS ma świetne wieści. Szykuje się prezent na święta

226

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) ma świetną wiadomość dla wszystkich pobierających emerytury i renty. Z tych wieści ucieszą się nie tylko seniorzy, lecz także niepełnosprawni oraz studenci korzystający z rent rodzinnych.

ZUS ma świetne wieści. Szykuje się prezent na święta
ZUS ma prezent na święta. Pieniądze będą wcześniej (Getty Images)

ZUS informuje, że zdąży przelać wszystkie emerytury i renty jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Osoby, które zawsze otrzymywały świadczenia w okolicach 25 dnia każdego miesiąca, nie muszą się obawiać, że w tym roku pieniądze trafią na ich konta dopiero po przerwie świątecznej.

Pieniądze będą wczesnej

ZUS wypłaca emerytury w sześciu terminach: 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca. Pieniądze zazwyczaj są księgowane na kontach następnego dnia roboczego.

Zobacz także: Kiedy najlepiej przejść na emeryturę? Ekspert wskazuje na kluczowy miesiąc

W grudniu ostatnia wypłata przypada na Boże Narodzenie, co oznacza, że pieniądze pojawiłyby się na kontach Polaków dopiero 27 lub 28 grudnia. ZUS zdecydował więc o wcześniejszej wypłacie.

ZUS nie może wszystkiego

- W tym roku wszyscy emeryci i renciści z terminu "25" posiadający konta otrzymają wypłatę najpóźniej 23 grudnia – zapewnia Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku cytowana przez portal BiznesInfo

ZUS zauważa jednak, że wiele zależy od Poczty Polskiej. Wciąż wielu świadczeniobiorców pobiera pieniądze z rąk listonoszy.

Już od 21 grudnia przekazujemy te emerytury i renty, które przynosi doręczyciel, tak by listonosze mieli czas na ich doręczenie do 24 grudnia – wyjaśnia Kowalska-Matis. – Mam nadzieję, że także i tym razem poczta stanie na wysokości zadania i nasi klienci dostaną pieniądze możliwie szybko — wskazuje "BI"
Autor: OKT
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić