aktualizacja 

ZUS odkrywa karty. Fatalne wieści dla Polaków

542

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) odkrywa karty i demaskuje rząd. Urzędnicy potwierdzają, że na Polskim Ładzie nie wszyscy polscy emeryci zyskają. I wcale nie chodzi o osoby lepiej sytuowane, ci, którzy już dziś dostają niskie świadczenia wcale się nie wzbogacą

ZUS odkrywa karty. Fatalne wieści dla Polaków
ZUS ma złe wieści dla emerytów. Na Polskim Ładzie zyskają niewiele (Getty Images)

ZUS potwierdził informacje, że na sztandarowym projekcie rządu — Polskim Ładzie — nie wszyscy emeryci skorzystają — informuje Gazeta Wyborcza. Stoi to w sprzeczności z wcześniejszymi deklaracjami rządzącego obozu, który pochwalił się korzyściami wynikającymi z wprowadzenia rewolucji podatkowej, wysyłając Polaków specjalne ulotki, a nawet reklamując się na ulicznych banerach.

Zobacz także: Co dwudziesty Polak żyje w biedzie. "Ich życie jest zagrożone"

ZUS ujawnia prawdę o emeryturach

Rząd chwali się, że emeryci pobierający świadczenia do 2500 zł miesięcznie nie zapłacą w ogóle podatku. Okazuje się jednak, że jest to nie do końca prawda. Jak informuje ZUS, osoby z najniższymi świadczeniami.

Świadczenia za styczeń 2022 r: w przybliżeniu do 483 zł będą wypłacone w tej samej kwocie jak wypłacane za grudzień 2021 r. z ograniczoną składką zdrowotną do zaliczki obowiązującej do 31 grudnia 2021 r. przekazał ZUS

Osoby, których świadczenia oscylują w wysokości od 483 zł do 4900 zł brutto, będą mogły liczyć na zyski z Polskiego Ładu. Powyżej kwoty 4900 zł brutto zaczynają się straty. O dokładnych wyliczeniach pisaliśmy w tym artykule.

Okazuje się, że kwota 483 zł emerytury nie jest w Polsce czymś niezwykłym. W naszym portalu pochylaliśmy się nad sprawą głodowych emerytur artystów i gwiazd.

Autor: OKT
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić