aktualizacja 

ZUS wysyła listy. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj ich do kosza

39

Zakończyła się wypłata trzynastych emerytur. Obecnie ZUS rozsyła listy na potwierdzenie udzielenia takiego wsparcia. Jeżeli otrzymasz taką przesyłkę, absolutnie nie wyrzucaj jej do kosza.

ZUS wysyła listy. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj ich do kosza
ZUS rozsyła listy (Getty Images, SOPA Images)

Trwa wysyłka listów do osób, które otrzymały trzynastą emeryturę. "Fakt" zaznacza, że lepiej to pismo uważnie przeczytać i zatrzymać. W liście pojawia się m.in. informacja o wysokości jednorazowego świadczenia.

W 2022 roku trzynastki wynoszą 1338,44 zł brutto. Są zwolnione z podatku dochodowego, a ich wysokość "na rękę" to 1217,98 zł.

List dotarł, a pieniądze nie? Kwota "trzynastki" się nie zgadza? Jak najszybciej skontaktuj się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, by wyjaśnić tę sprawę.

Wszyscy seniorzy powinni otrzymać trzynastkę w takiej samej wysokości. Kwota emerytury czy też renty nie ma tutaj żadnego znaczenia.

ZUS wysyła listy. Bardzo ważne informacje

W kopercie znajdziesz nie tylko informację o trzynastce, ale i decyzję o wysokości emerytury lub renty po marcowej waloryzacji.

Wiemy, że obie informacje są dla naszych seniorów bardzo ważne, wiec listy musimy wysłać, ale jedna przesyłka znacznie zmniejsza koszty wysyłki, która ma się zakończyć w maju - powiedziała "Faktowi" Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.
Zobacz także: Nowa metoda podawania leków. Rewolucyjna technologia opracowana przez polską firmę
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić