Nagranie z centrum Mariupola. Rosjanie "bawią się" na ulicach miasta

Rosjanie od niemal dwóch miesięcy bombardują ukraińskie miasta. Sytuacja z dnia na dzień staje się coraz trudniejsza. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z centrum oblężonego Mariupola. Na krótkim filmie widać czołg armii Putina. Pojazd niszczy główny plac, a rozwydrzeni najeźdźcy driftują bez opamiętania.

Nagranie z centrum Mariupola. Rosjanie "bawią się" na ulicach miasta
Rosyjski czołg niszczy centrum ukraińskiego miasta (Twitter)

Walki o Mariupol trwają od pierwszego dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Rosjanie zajęli i kontrolują część zniszczonego już miasta, zaś niektóre dzielnice, w tym duży kombinat metalurgiczny Azowstal, pozostają nadal pod kontrolą Ukraińców. Co robią żołnierze Putina w okupowanych dzielnicach? To nagranie pokazuje ich mentalność.

Niszczą wszystko, co ocalało w Mariupolu

Mer Mariupola Wadym Bojczenko przekazał, że w portowym mieście zniszczono aż 90 proc. budynków, w tym szpitale, szkoły i obiekty infrastruktury krytycznej. W wyniku nieprzerwanych bombardowań zginęło przeszło 10 tys. cywili.

Tymczasem w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, które świadczy o tym, że Rosjanom wciąż mało. Na filmiku z centrum Mariupola widać, jak rosyjski czołg z dużą prędkością wjeżdża na centralny plac miasta. Kierujący driftuje i niszczy ogrodzenia.

Wszystkie budynki wokół, nawet niewielkie kioski, są zniszczone. To kolejny dowód, że Rosjanie nie atakują "tylko obiektów wojskowych", jak często kłamie rosyjska telewizja propagandowa.

Rosyjski czołg niszczy centrum Mariupola, po prostu dla zabawy — czytamy w opisie filmiku.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ludzie ukrywają się na kombinacie Azowstal

Jak wyliczają władze Mariupola, w zrównanym z ziemią mieście przebywa nadal ponad 100 tys. cywili, którzy nie mają dostępu do podstawowych potrzeb. Część z nich ukrywa się na kombinacie Azowstal, który bez przerwy jest atakowany przez Rosjan.

Wadym Bojczenko przekazał, że około 200 osób czekało na ewakuację z oblężonego ukraińskiego miasta Mariupol w czwartek 21 kwietnia, ale do późnego popołudnia żadne autobusy nie przyjechały, ponieważ Rosjanie blokują wjazdy do miasta. Wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk wezwała Rosję do pilnego zapewnienia korytarza humanitarnego w celu ewakuacji ludności cywilnej.

Zobacz także: Obejrzyj: Dramatyczny apel do świata z Mariupola
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić