Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Oto, co się stanie, gdy w czasie lotu otworzą się drzwi

44
Podziel się:

Choć szanse, że tak się stanie są minimalne, to jednak na pewno wielu podróżujących samolotami na pewno zastanawiało się, jak taki wypadek się zakończy.

Oto, co się stanie, gdy w czasie lotu otworzą się drzwi
(iStock.com)

Wystarczy 0,5 sekundy, by wydarzyła się tragedia. W momencie, gdy drzwi się otworzą, nastąpi rozhermetyzowanie kabiny. Pojawi się duża różnica ciśnień pomiędzy wnętrzem samolotu, a jego otoczeniem. Dosłownie wszystko, co nie będzie przytwierdzone do maszyny, wyfrunie przez otwór w mgnieniu oka - informuje Independent.

W kabinie zacznie brakować tlenu. To z kolei spowoduje anoksemię, czyli jego niedobór w organizmach pasażerów. Jej skutkiem są nudności, zawroty głowy, utrata przytomności, a ostatecznie śmierć.

Tak tragiczny scenariusz spełni się, jeśli drzwi zostaną otwarte na wysokości powyżej 9 km. Jeśli w ciągu 10 minut pilot obniży lot maszyny do 3 km, to być może pasażerowie będą mieli szansę przeżyć.

Zobacz także: Nie przegap: Samolot ześlizgnął się z pasa. Koszmarny incydent w Turcji

Problem z przetrwaniem takiej sytuacji będzie miał tez kadłub samolotu. Różnica ciśnień sprawi, że maszyna zacznie łamać się w pół. Eksperci z portalu naukowego AsapSCIENCE, którzy stworzyli ten czarny scenariusz uspokajają. Obliczyli, że istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo wypadku lotniczego. Szansa na śmierć w powietrzu to 1 do 9821, natomiast możliwość śmierci na drodze ocenia się na 1:114.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(44)
123ghjrdshy
5 lata temu
Karnowski chyba to przeżył....bo nie ma mózgu ten "redaktor" ...ciągle te same pierdoły z błędami pisze-tak jak i jego kolega ,niejaki Muller
aaaaaadasrde
5 lata temu
Karnowski chyba to przeżył....bo nie ma mózgu ten "redaktor" ...ciągle te same pierdoły z błędami pisze-tak jak i jego kolega ,niejaki Muller
xfhjfh
5 lata temu
Karnowski chyba to przeżył....bo nie ma mózgu ten "redaktor" ...ciągle te same pierdoły z błędami pisze-tak jak i jego kolega ,niejaki Mull
dfthts
5 lata temu
Karnowski chyba to przeżył....bo nie ma mózgu ten "redaktor" ...ciągle te same pierdoły z błędami pisze-tak jak i jego kolega ,niejaki Muller.
HWS
5 lata temu
W takim przypaku nie powstałaby różnica ciśnień, lech wręcz przeciwnie.
Andrzej
5 lata temu
Żeby doszło do takiego wypadku drzwi musiały by zostać wyrwane z kadłuba razem z obsadą gdyż są tak skonstruowane aby ciśnienie powietrza w kadłubie je dociskało do obsady.
Krisuwrocek
5 lata temu
Świetnie tylko Allah się teraz cieszy po h takie zeczy pisać, skoro nie mogą przejąć samolotu to wyjdą z imprezy z hukiem bravo wy
VASCO
5 lata temu
Ciśnienie na to nie pozwala
gosc
5 lata temu
Nawet nie czytalem tego artykulu, pisze tylko przez glupote tego artykulu..drzwi w samolocie nie da sie otworzyc w locie ze wzgledu Na cisnienie, wiem bo pracowalem dla lini I zostalem przeszkolony
adam
5 lata temu
samolot to trumna latająca trumna puszka , nigdy nie polecę samolotem , wole autko lub pociągi statki , wszedzię się dostanę statkiem czy autem
Qumaty
5 lata temu
Drzwi powinny być zawsze otwierane/odsuwane do srodka. Wtedy wieksze cisnienie w samolocie by je tylko do framugi dociskało i w ogole nie bylo opcji ich utraty nawet raz na pierdylion lotów..
muj nik
5 lata temu
na 10km nikt nie bedzie mial nudnosci, tylko wszyscy straca przytomnosc i momentalnie zamarzna
joda
5 lata temu
Będzie cholerny przeciąg.
htrhert
5 lata temu
Do cholery, zatrudniajcie wyłącznie piszących prawidłowo. Kto odpowiada za ten artykuł?! Jakiś Kamil Karnowski? Kim jest ta jednostka, ociężałym umysłowo czy innym ułomnym? Nie pisze się o "szansach" na coś niekorzystnego, może to być tylko "ryzyko" lub neutralnie "prawdopodobieństwo". Redakcjo, nie ośmieszajcie swojego serwisu ani sensu wiadomości poprzez takie pisanie (w wykonaniu półidioty), że wydźwięk staje się dyskusyjny a nawet humorystyczny. Doprawdy... Karnowski wylicza "szanse" na tragedie! I wzięło te indywiduum pieniądze za tekst? To może dla odmiany zatrudnijcie kogoś, kto wykaże się umiejętnością niepopełniania rażących błędów?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić