Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Ola Kowalczyk
|

Paszporty covidowe. Awantura z posłanką PiS w Polsat News

12
Podziel się:

Posłanka PiS i popularna komentatorka starły się ze sobą w programie "Punkt widzenia". Niestety, kiedy posłance skończyły się augmenty merytoryczne, sięgnęła po te personalne. Wypomniała publicystce "wstydliwą" przeszłość.

Paszporty covidowe. Awantura z posłanką PiS w Polsat News
Pyskówką na antenie pomiędzy Sierakowską a Acostą zakończyła się rozmowa na temat tzw. paszportów covidowych (Kadr z Polsat News)

Tematem poniedziałkowego wydania programu Grzegorza Jankowskiego były tzw. paszporty covidowe. O zasadności i korzyściach płynących z tego rozwiązania (m.in. ułatwienia w podróżowaniu, możliwość korzystania z niedostępnych dziś usług) rozmawiały Anna Maria Sierakowska z PiS i Renata Acosta – polska publicystka, która mieszka na co dzień w Hiszpanii. Na Twitterze śledzi ją przeszło 11 tys. internautów. Acosta przekonywała, że wprowadzenie takiego certyfikatu to słuszny krok na drodze do powrotu do normalności.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości widzi jednak w unijnym dokumencie przede wszystkim zagrożenie dla podstawowych wolności obywatelskich. Szczególny niepokój posłanki wzbudza ryzyko inwigilacji.

Zobacz także: Najgłupsze wypowiedzi gwiazd o koronawirusie
Służby będą dokładnie widziały: kto, gdzie, kiedy poszedł, z kim się spotkał- przekonywała zatroskana Sierakowska.

Akurat ten argument dość szybko obaliła komentatorka. Jak słusznie zauważyła, już dziś podstawowym narzędziem inwigilacji jest po prostu smartfon.

Myślę, że w czasach, kiedy posługujemy się telefonami komórkowymi i aplikacjami internetowymi, mówienie, że paszporty sanitarne będą nas inwigilować, jest co najmniej śmieszne - stwierdziła mieszkająca w Hiszpanii dziennikarka.

Nie zgodziła się też z obawami przeciwników szczepień, że taki paszport będzie ich dyskryminował. Przypomniała, że według założeń autorów projektu, taki certyfikat będzie dostępny także dla ozdrowieńców czy osób z negatywnym wynikiem testu PCR.

Posłanka Sierakowska pozostała jednak nieprzejednana. Po raz kolejny przestrzegała przed odebraniem "wolności obywatelskich", odrzuciła też pomysł robienia testów ważnych tylko przez kilkanaście godzin. Czując jednak, że kończą jej się racjonalne argumenty, przystąpiła do personalnego ataku na Renatę Acostę.

Ja wiem, że pani redaktor może nie przeszkadzać taki zamordystyczny system. Pani pracowała dla Jerzego Urbana, dla 'Tygodnika NIE" i system wolnościowy nie jest pani bliski - wypaliła Anna Maria Sierakowska.

Publicystka zarzuciła posłance kłamstwo, tłumacząc, że nie pracowała dla wspomnionego tygodnika.

Te informacje nie są w żaden sposób potwierdzone. Są internetowym fejkiem przesyłanym wielokrotnie w wyniku żartu wiele lat temu. Zwyczajnie pani kłamie. Jest to informacja nieprawdziwa, nie sprawdziła jej pani - odpowiedziała Renata Acosta.

Gorąca dyskusja między paniami znalazła swój dalszy ciąg w sieci. Acosta napisała na Twitterze, że nie była na stałe związana z redakcją pisma Urbana. Na początku lat 90. opublikowała jednak na łamach "NIE" kilka swoich tekstów.

Nigdy nie pracowałam w tygodniku NIE. Natomiast, owszem, opublikowałam tam parę tekstów o przestępstwach III RP, których w latach 90. żaden inny tytuł nie miał odwagi opublikować - czytamy w jednym z jej wpisów.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(12)
wiedza uczyni...
1 tyg. temu
W czym paszporty miały by pomóc w powrocie do normalności, Ja żyje normalnie, chodzę gdzie chce. Jestem wolnym człowiekiem, żaden paszport nie jest mi do tego potrzebny
Sabina
rok temu
Pani Sierakowskiej nie podobają się paszporty covidove ale cenzura w internecie jak najbardziej.
ewa
rok temu
Nie pracowałem, ale publikowałem. Nowomowa
890
rok temu
Na co dzień mieszkająca w Hiszpanii,to co ona wie o życiu w Polsce? I tacy później idą na wybory.
Deesrr
rok temu
Nie dla tego bagna cowidowego. Nie możemy do tego dopuścić. Będzie segregacja i napuszczanie jednych na drugich.
wow
rok temu
Paszporty covidowe?Przestańcie,po pierwsze juz sa decyzje sądów dot stosowania skutecznych leków takich jak amantadyna,iwermektyna;po drugie nad "nowym"lekiem pracuje Pfizer i juz jest,teraz w fazie juz badań klinicznych,więc o czym mówimy?Ktos kto promuje takie rozwiązanie jest idiotą i typowym przykładem niewolnika.
Starszy.
rok temu
Bardzo dobrze postąpiła posłanka PIS A.M Siarkowska.Ponieważ rząd PIS jest wiarygodny dbający o Polskę i Polaków.Za rządu Tuska i PO KO SLD PSL.okradali złodzieje nas Polaków i wyprzedawali majątki Polski.Czerwona zaraza Niemiecko -- Bolszewicka komuna.Wara od rządu PIS.
8787
rok temu
W TVN czy w Polsacie prawdy nigdy nie poznacie
Suweren
rok temu
Paszporty zdrowotne, a kiedy będą kościelne? Jak nie dasz na tacę 200zł nie wolno wyjść z domu 🧐
._.
rok temu
Obajtek człowiekiem ( nad na ) wolności.
widz
rok temu
Jerzy Urban może się dużo nauczyć od Kurskiego.
PiS
rok temu
Posłanka PiS troszczy się o wolności obywatelskie i chroni obywateli przed totalną inwigilacją. Normalnie Paranoja i Schizofrenia.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić