Gwiazdor pozwany przez sąsiada. Poszło o... drzewa

12

Sąsiad Williama H. Macy’ego, znanego amerykańskiego aktora, twierdzi, że zniszczył on jego teren, gdy wyciął nie swoje drzewa. Mężczyzna pozwał gwiazdora na dużą sumę. Macy właśnie odpowiedział.

Gwiazdor pozwany przez sąsiada. Poszło o... drzewa
William H. Macy odpowiedział na pozew sąsiada (fot. Getty)

William H. Macy znany jest z wielu filmów i seriali. Można go było zobaczyć na przestrzeni ostatnich dekad w takich produkcjach jak "Fargo" czy "Shameless". Jednak ostatnimi czasy więcej mówi się o jego życiu osobistym, aniżeli grze aktorskiej.

Jakiś czas temu jego żona Felicity Huffman została oskarżona o łapówkarstwo. Za to, że zapłaciła za dobry wynik egzaminu swojej córki, została ostatecznie skazana na grzywnę w wysokości 30 tys. dol., 14 dni więzienia i 250 godzin prac społecznych. 

Teraz sam Macy może stanąć przed sądem. Sąsiad aktora, Pierce Brown, oskarżył go o narobienie szkód na jego posesji. Kilka miesięcy temu Macy kazał swoim robotnikom, by pozbyli się drzew wzdłuż jego posiadłości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Konflikt pomiędzy Opozdą i Królikowskim. Trudno się w tym połapać

Sęk w tym, że jego pracownicy mieli ściąć kilka zdrowych, rosnących od dekad sosen, a także innych roślin, które były już na posesji sąsiada.

W pozwie opiewającym na zawrotne 600 tys. dolarów można przeczytać, że robotnicy uszkodzili bramę oddzielającą dwie posiadłości. Aktor miał wiedzieć o szkodach i zwrócić się z tym do sąsiada. Brown utracił jednak radość i prywatność, a jego posiadłość straciła na wartości.

Macy przyznał, że wyciął drzewa, ale zażegnuje się, że nie działał na szkodę sąsiada. Ścięcie drzew miało być konieczne, bo w ten sposób można było "chronić osoby przed śmiercią lub poważnymi obrażeniami ciała lub w celu ochrony terenu przed zniszczeniem".

W sądowych dokumentach stwierdził, że to Brown miał zachowywać się "nieostrożnie, lekkomyślnie i niedbale w sprawach przedstawionych w pozwie".

Tym samym aktor żąda, by sąd oddalił pozew złożony przez jego sąsiada. Teraz obu panom pozostaje czekać na decyzję sądu.

Autor: KDH
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić