"Kajko i Kokosz" w animowanej wersji na Netfliksie. To kultowy komiks

2

To jeden z najpopularniejszych polskich komiksów. Od 28 lutego "Kajko i Kokosz" dostępny jest na Netflixie, na razie można obejrzeć pięć odcinków.

"Kajko i Kokosz" w animowanej wersji na Netfliksie. To kultowy komiks
"Kajko i Kokosz" (Netflix, materiały prasowe)

Autorem komiksu "Kajko i Kokosz" był Janusz Christa. Początki twórczości sięgały 1972 roku i pojawiały się w "Wieczorze Wybrzeża", a później w "Świecie Młodych". Ostatecznie serię przejęło wydawnictwo Egmont i podzieliło ją na trzy części.

W 2016 roku za zgodą autora, czyli Janusza Christy, stworzono "Kajko i Kokosz - Nowe Przygody". Kiedy jednak pojawiła się informacja, że animowana wersja pojawi się na Netflixie, fani komiksu bardzo się ucieszyli.

Głosów głównym bohaterom użyczają Artur Pontek oraz Michał Piela. Zgodnie w rozmowie z film.interia.pl przyznali, że komis ten kojarzy im się z dzieciństwem.

Dzieciństwo i pierwsze doświadczenie obcowania z literaturą - komiks to jest w końcu takie pierwsze doświadczenie obrazkowo-słowne - wyznał Piela.
Zobacz także: Kajko i Kokosz | Oficjalny zwiastun | Netflix

Scenarzystami serialu na Netflixie są Maciej Kur i Rafał Skarżycki. Ten pierwszy był autorem nowych tomów "Kajko i Kokosza". Poza tytułowymi bohaterami głosu użycza cała plejada gwiazd. Są to m.in. Jarosław Boberek, Agata Kulesza czy Abelard Giza.

To pierwsza oryginalna polska animacja na Netflixie. Pięć pierwszych odcinków już jest dostępnych. Każdy z nich ma 13 minut.

Zobacz także: "Bal" Netfliksa. Wiedzieliście, że Andrew Rannells ma polskie korzenie?
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić