"Klan". 10 ciekawostek na temat kultowego serialu, o których nie mieliście pojęcia!

17

"Klan" na antenie Telewizji Polskiej emitowany jest nieprzerwanie od 1997 roku. To najdłuższy pod względem liczby odcinków polski serial. Czy wiesz, ile osób planuje na planie produkcji? I ile czasu jest kręcony jeden odcinek? Sprawdź koniecznie ciekawostki na temat kultowej telenoweli!

"Klan". 10 ciekawostek na temat kultowego serialu, o których nie mieliście pojęcia!
"Klan" to jeden z najpopularniejszych seriali TVP (AKPA)

Przez 24 lata na antenie TVP1 "Klan" doczekał się rzeszy oddanych fanów. Twórcy serialu mogą pochwalić się także wieloma nagrodami. Produkcja zdobyła aż 11 Telekamer. Przekonaj się, czego nie wiesz o jednym z najpopularniejszych seriali Telewizji Polskiej.

"Klan". Sprawdź, czego nie wiesz na temat znanego serialu

"Klan" jest wyjątkowy m.in. pod względem liczby osób zaangażowanych w produkcję. Okazuje się, że przy realizacji jednego odcinka pracuje średnio 15 aktorów i 50 osób z ekipy technicznej.

Choć czasy świetności serial ma już za sobą, wiele osób wciąż śledzi losy bohaterów telenoweli. U szczytu popularności każdy odcinek "Klanu" oglądało średnio 7 mln osób.

Dla wielu artystów "Klan" był trampoliną do sławy. Swoje pierwsze kroki stawiali w serialu aktorzy tacy jak Borys Szyc, Anna Dereszowska i Joanna Moro.

W serialu na przestrzeni lat występowały także znane osobowości telewizyjne. W "Klanie" wystąpili m.in. Maryla Rodowicz, Jacek Cygan, Jerzy Owsiak, Wojciech Pijanowski czy Zbigniew Wodecki

Produkcja każdego serialu może być bardzo wymagająca. Nie inaczej jest w przypadku telenoweli TVP. Twórcy "Klanu" dzieleni są na dwie ekipy, które pracują pięć dni w tygodniu, średnio po 12-14 godzin dziennie.

Kto miał grać Ryśka z "Klanu"? Wyjątkowa obsada aktorska

Ryszard Lubicz to jedna z głównych postaci serialu. Okazuje się, że o rolę znanego "Ryśka" ubiegał się m.in. Cezary Żak. Ostatecznie przypadła ona Piotrowi Cyrwusowi.

"Klan" jest wyjątkowy także pod względem doboru pozostałej obsady aktorskiej. Piotr Szwend, który wciela się w rolę Maćka Lubicza to pierwsza osoba z zespołem Downa, która pojawiła się w polskim serialu.

Serial jest kręcony w kilku miejscach. Jeden z głównych planów produkcyjnych jest zlokalizowany jednak w podwarszawskiej Podkowie Leśnej.

"Klan" ma już ponad 3800 odcinków. Jeden kręcony jest średnio przez dwa dni.

Choć fabuła "Klanu" może wielu osobom wydawać się nieco zagmatwana, pierwotny scenariusz został wybrany przez telewidzów. Pomysł wygrał w konkursie ogłoszonym w 1997 roku.

Obejrzyj także: "Ludzie przestali mnie rozpoznawać". Anna Powierza o kompleksach po przytyciu 30 kg

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić