o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Wideo z kazania rozjuszyło internautów. Ksiądz: "Kłamią za pieniądze"

498
Podziel się

Kanadyjski ksiądz stwierdził w jednym z kazań, że ofiary molestowania seksualnego "kłamią przed sądem, żeby uzyskać wyższe odszkodowania". Słowa duchownego wywołały ogromne oburzenie opinii publicznej. Parafia musiała zastosować wobec księdza drastyczne środki.

Wideo z kazania rozjuszyło internautów. Ksiądz: "Kłamią za pieniądze"
Ojciec Rhéal Forest oskarżył ofiary molestowania seksualnego o wyolbrzymianie problemu (Twitter)
bECysYWJ

Zakaz wygłaszania kazań i jakichkolwiek publicznych wystąpień usłyszał ksiądz Rhéal Forest z kanadyjskiej Archidiecezji św. Bonifacego w Winnipeg. To efekt słów kapłana na temat osób, które doświadczyły nadużyć w katolickich szkołach dla rdzennych mieszkańców Kanady. Forest stwierdził, że ofiary molestowania seksualnego kłamią przed sądem, żeby zdobyć dodatkowe pieniądze.

Jeśli te osoby chcą uzyskać wyższe odszkodowanie, muszą czasem kłamać. Wystarczy że powiedzą, iż były wykorzystywane seksualnie. I pyk, kolejne 50 tys. dolarów – ocenił ksiądz Rhéal Forest podczas kazania wygłoszonego na początku lipca.
bECysYWL

Kanadyjski ksiądz nie przebierał w słowach. "Zastrzeliłbym wandali dewastujących świątynie"

Nagranie z kazania zostało zamieszczone na Facebooku parafii św. Emila w Winnipeg. Ksiądz zastępował tam 10 lipca innego duchownego. Mężczyzna przyznał, że choć w katolickich szkołach dla rdzennych mieszkańców Kanady dochodziło do wielu nadużyć, część z nich jest wyolbrzymiana.

Kiedy jest się biednym, trudno nie kłamać w takiej sprawie – dodał Forest.

Jak donosi stacja CBC, to nie jedyne kontrowersyjne kazanie wygłoszone przez księdza Rhéala Foresta. Duchowny miał podczas innego publicznego wystąpienia stwierdzić, że rozstrzelałby osoby, które zdewastowały jedną ze świątyń, wypisując na jej fasadzie hasło: "Ratujmy dzieci" (ang. "Save the Children"). To termin używany przez osoby wspierające ofiary nadużyć w katolickich szkołach dla rdzennych mieszkańców Kanady.

bECysYWR
Kiedy widzę takie akty wandalizmu, pojawia się u mnie złość. Gdybym miał w nocy strzelbę i zobaczyłbym, jak ktoś wypisuje takie hasła, krzyknąłbym "bum", żeby go przestraszyć. Jeżeli nie wziąłby nóg za pas, zastrzeliłbym go – stwierdził ksiądz Forest, przyznając jednocześnie, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, a z wandalami należałoby jednak raczej "porozmawiać".

Masowe groby dzieci w Kanadzie. Odkryto je na terenach byłych katolickich szkół

W maju kanadyjską opinią publiczną wstrząsnęły doniesienia o odkryciu masowych grobów dzieci na terenach należących do dawnych katolickich szkół dla rdzennych mieszkańców kraju. Placówki te, nazywane szkołami rezydencjalnymi, były finansowane przez rząd federalny i prowadzone przez kościoły. Ich celem miało być "ucywilizowanie" Indian, Inuitów i Metysów. W sumie przez 150 lat działało 139 takich placówek.

bECysYWS

Obejrzyj także: Jak papież powinien zareagować na to, co się dzieje w Kanadzie?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECysYXm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(498)
Margit
2 miesiące temu
W Polsce księdzu za takie zachowanie nic nie grozi a szkoda.W krajach zachodnich ludzie płacą podatek kościelny jest wymaganie odpowiednie zachowanie księdza.
Sprostowanie
2 miesiące temu
Nie było żadnych "masowych grobów", tylko groby nieoznakowane, które zresztą nie musiały być takie od początku, bo placówki funkcjonowały od lat 70 XIX wieku, więc od tego czasu krzyże mogły ulec zniszczeniu i zostać usunięte przy zamianie szkoły na inny obiekt.
Wierzący
2 miesiące temu
Następny "prawdziwy mężczyzna" chodzący w sukience, pełen współczucia w sercu dla ofiar duchownych pedofili, oraz z Panem Bogiem na ustach (to najprawdziwsza profanacja!!!)...
bECysYXn
Aska
2 miesiące temu
Wniosek z powyższej sytuacji NIE TYLKO W POLSCE KLER JEST POZA BIBLIĄ.Ogólnie cały system zaczyna się chwiać.Dom Boga OPANOWAŁ szatan.
POPEK
2 miesiące temu
I TO MA BYĆ RELIGIA MIŁOŚCI?
POPEK
2 miesiące temu
I TO MA BYĆ RELIGIA MIŁOŚCI? TO MAFIA.
POPEK
2 miesiące temu
I TO MA BYĆ RELIGIA MIŁOŚCI? KK TO MAFIA BARDZO DOBRZE ZORGANIZOWANA.
Niko
2 miesiące temu
To w 21 wieku księżulki jeszcze istnieją szok myslałem ze ludzie z nich zrezygnowali dawno!
Fred
2 miesiące temu
Wezcie tych księżulkow zlikwidujcie to chorzy ludzie!!!
12344321
2 miesiące temu
Włożył kawę na ławę tak powinien robić każdy wartościowy kapłan
Andrz
2 miesiące temu
Coz mozna powiedzieć.Koscioł tworzą ludzie,a jacy są to widac po ich indywidualnych wypowiedziach.Ja takich pośredników do nieba nie potrzebuje.
snl
2 miesiące temu
Może mieć rację skoro ich trauma często kończy się na tym że mimo to ogarniają się już w wieku 20kilku lat (bardzo szybko!!!) zakładają i tak rodziny mało tego mają nawet dzieci czyli uprawiają seks mimo traumy, a teraz popatrzmy na miliony ludzi którzy nie mają rodziny i nigdy nie uprawiali seksu bo np. przestrzegają katechizmu i bez ślubu nie wolno! I kto tu ma większą traumę???
wednesday
2 miesiące temu
A nie powiedział prawdę? Nie ma takich co kłamią by wyłudzić pieniądze?
bECysYXf
ssokrates
2 miesiące temu
Jacy wierni, taki kościół
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić