Kolejny sukces Agnieszki Holland. Tyle osób obejrzało "Zieloną granicę"

336

Najnowszy film Agnieszki Holland bije rekordy oglądalności. Kino Świat, który jest dystrybutorem filmu informuje, że od dnia premiery "Zieloną granicę" obejrzało już prawie pół miliona widzów.

Kolejny sukces Agnieszki Holland. Tyle osób obejrzało "Zieloną granicę"
Agnieszka Holland jest reżyserką filmu "Zielona granica". (WP)

"Zielona granica" to najnowsze dzieło Agnieszki Holland. Światowa premiera filmu odbyła się na 80. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie film otrzymał Nagrodę Specjalną Jury. Premiera w Polsce odbyła się 22 września br.

Jak informuje Kino Świat w pierwszy weekend po premierze film obejrzało 137 435 widzów. To najlepszy wynik otwarcia polskiego filmu w 2023 r. Do tej pory, czyli po niemal 2 tygodniach od premiery film obejrzało 425 194 widzów.

"Zielona granica" wzbudziła wiele emocji, szczególnie wśród polityków partii rządzącej. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i prezydent Andrzej Duda skrytykowali dzieło Holland, mimo że otwarcie przyznali, że filmu nie oglądali.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Zielona granica". Agnieszka Holland: Nie czuję się bezpieczna w Polsce
Jest to obraz tak wynaturzony Polski, Polaków, a przede wszystkim polskich żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej, że pójście na ten film mieściłoby się w powiedzeniu, które utarło się w czasie okupacji, iż "tylko świnie siedzą w kinie" - ocenił film minister Ziobro na antenie Radia Maryja.

- Agnieszka Holland wypuszcza do kin paszkwil, obrażający Wojsko Polskie i Straż Graniczną - brzmi fragment nagrania z udziałem ministra Błaszczaka.

Mimo nagonki partii rządzącej na film Agnieszki Holland, Polacy chętnie wykupują bilety na seans "Zielonej granicy" w całej Polsce.

"Zielona granica" opowiada o sytuacji uchodźczej na polsko-białoruskiej granicy. Główną rolę w filmie zagrała Maja Ostaszewska. Wcieliła się w Julię - aktywistkę działającą na rzecz uchodźców z polsko-białoruskiej granicy. Oprócz niej w "Zielonej granicy" zagrali także Piotr Starmowski, Agata Kulesza, Maciej Stuhr czy Tomasz Włosok.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić