Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 
aktualizacja 

Koniec z "Sylwestrem Marzeń" w Zakopanem. Wyniki sondy są jednoznaczne

394

- Trzeba zmienić wizerunek Zakopanego. (..) Nie będzie "Sylwestra Marzeń" - zapowiedział nowy burmistrz Zakopanego. Wirtualna Polska przeprowadziła sondę, by sprawdzić, jak na decyzję Łukasza Filipowicza zareagowali Polacy. Wnioski są jednoznaczne.

Koniec z "Sylwestrem Marzeń" w Zakopanem. Wyniki sondy są jednoznaczne
Zenon Martyniuk na scenie "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem. (AKPA, AKPA)

"Sylwester marzeń" był organizowany w Zakopanem przez TVP od 2016 roku. Prezes Jacek Kurski postawił na organizowanie zabawy sylwestrowej w stolicy polskich Tatr mimo wielu głosów sprzeciwu. Krytycy twierdzili, że huczna impreza negatywnie wpływa na żyjące w okolicy zwierzęta. Inni zwracali uwagę na niszczenie przyrody podczas budowy sceny.

Koniec z "Sylwestrem Marzeń" w Zakopanem. Wyniki sondy są jednoznaczne

Fakty są jednak takie, że co roku do Zakopanego przyjeżdżały tysiące osób, aby bawić się przed sylwestrową sceną. Na koncertach organizowanych przez TVP pojawiały się takie gwiazdy jak Zenek Martyniuk, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska czy Maryla Rodowicz. Byli też zagraniczni artyści - z Jasonem Derulo i Black Eyed Peas na czele.

Wszystko wskazuje na to, że "Sylwester Marzeń" TVP w Zakopanem to już przeszłość. Po ostatnich wyborach władzę samorządową w mieście przejął Łukasz Filipowicz. Nowy burmistrz w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" odciął się od organizowanej do tej pory imprezy. Jego zdaniem stolica polskich Tatr musi zmienić swój wizerunek, a rezygnacja z koncertu to część większego planu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: TYLKO U NAS! Magda Stępień o Jakubie Rzeźniczaku. "Mogłabym się z nim pogodzić"
Trzeba zmienić wizerunek Zakopanego. Nie będzie rządów Leszka Doruli, nie ma Jacka Kurskiego w TVP, więc i nie będzie "Sylwestra Marzeń" — powiedział burmistrz.

Zakopane bez "Sylwestra Marzeń" TVP. Wyniki sondy

Jako że "Sylwester Marzeń" TVP budzi ciągle sporo emocji wśród Polaków, postanowiliśmy zapytać czytelników, co sądzą na ten temat. Użytkownicy, którzy zalogowali się na stronę główną Wirtualnej Polski z wykorzystaniem 1login WP, mogli wyrazić swoją opinię w specjalnie przygotowanej sondzie.

"Czy żałujesz, że nie będzie 'Sylwestra Marzeń' w Zakopanem?" - tak brzmiało pytanie w ankiecie WP. Do czwartkowego poranka (25 kwietnia) głos oddało w niej ponad 12 tys. osób. Zdecydowana większość z nich (86 proc.) nie żałuje, że koncert sylwestrowy nie będzie już organizowany w stolicy polskich Tatr. Tylko 14 proc. ankietowanych było przeciwnego zdania.

Sylwester w Zakopanem powinien być, ale na mniejszą skalę. Powinna to być impreza promująca lokalne wartości, tutejsze zespoły, artystów. Mamy co pokazać w Zakopanem. Myślę, że to właściwy kierunek - zapewniał w "GW" nowo wybrany burmistrz Zakopanego.

Należy przy tym pamiętać, że w ostatnich miesiącach zmieniły się też władze TVP. "Sylwester Marzeń" wielu Polakom kojarzył się z byłym prezesem Jackiem Kurskim i najpewniej nowe kierownictwo Telewizji Publicznej będzie chciało się odciąć od decyzji poprzednika. W przeszłości sylwestrowa zabawa TVP była organizowana m.in. we Wrocławiu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić