Krzysztof Ziemiec odchodzi z TVP. To koniec po niemal 20 latach pracy

1

Były prowadzący programy "Wiadomości" oraz "Teleexpres" opuszcza szeregi Telewizji Polskiej po dwóch dekadach pracy. Krzysztof Ziemiec jeszcze w styczniu oczekiwał informacji o możliwości powrotu na ekran. Teraz już wiadomo, że powrotu nie będzie.

Krzysztof Ziemiec odchodzi z TVP. To koniec po niemal 20 latach pracy
Krzysztof Ziemiec rozstał się z Telewizją Polską (TVP)

Od 2004 roku Krzysztof Ziemiec był związany z TVP. Karierę rozpoczął od prowadzenia programów publicystycznych takich jak "Kwadrans po ósmej", "Debaty Polaków", a także głównego serwisu informacyjnego TVP1 - "Wiadomości". W latach 2006-2007 pełnił funkcję prowadzącego "Panoramę", natomiast od 2011 roku współpracował przy tworzeniu programów publicystycznych TVP Info.

Ziemiec był szanowany w środowisku dziennikarskim, co zostało potwierdzone m.in. nagrodą Grand Press dla dziennikarza roku w 2015 r. Dlatego niektórych rozczarował fakt, że po objęciu sterów w TVP przez Jacka Kurskiego, pozostał on twarzą "Wiadomości".

Zapoznaj się z dalszą częścią tekstu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe twarze TVP

Chociaż na początku 2019 roku zrezygnował z prowadzenia flagowego programu informacyjnego, przechodząc do "Teleexpressu", nie zajął jednak oficjalnego stanowiska przeciwko propagandowemu przekazowi stacji. W dalszym ciągu prowadził program TVP Info "Minęła dwudziesta", zapraszając polityków z różnych obozów.

Koniec kariery Krzysztofa Ziemca w TVP

Po 19 grudnia ubiegłego roku, kiedy decyzją ministra Bartłomieja Sienkiewicza zakłócono odbiór TVP i zdymisjonowano poprzedni zarząd, Krzysztof Ziemiec przestał pojawiać się na antenie. Jeszcze w styczniu deklarował, że nie jest pewien swojej przyszłości w TVP.

- Nie mam żadnych informacji z TVP - ani o możliwym prowadzeniu programów, ani o ewentualnym zwolnieniu. Nikt do mnie się nie odzywał – zaznaczył w rozmowie z "Presserwisem".

Obecnie jest już wiadomo, że do rozwiązania umowy doszło. "Telewizja Polska zakończyła współpracę z panem Krzysztofem Ziemcem na mocy porozumienia stron" - poinformowało "Presserwis" biuro prasowe TVP. Dziennikarz nie chciał komentować tej decyzji.

To nie oznacza, że Ziemiec jest bezrobotny. Dziennikarz kontynuuje prowadzenie swojej audycji w RMF FM "Gość Krzysztofa Ziemca".

Wielu byłych współpracowników Ziemca, między innymi Rafał Patyra z "Teleexpressu", Danuta Holecka z "Wiadomości" czy Miłosz Kłeczek z TVP Info, znalazło zatrudnienie w Telewizji Republika. Niektórzy, jak Karolina Pajączkowska czy Bartłomiej Graczak, zdecydowali się na samodzielne działania, tworząc kanały na YouTubie.

Autor: AKG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić