Mariusz Szczygieł żegna Danutę Holecką. Krótko i na temat

82

Danuta Holecka, szefowa "Wiadomości" TVP, odchodzi z programu - dowiedział się jeden z portali. Krótko i wymownie twarz propagandy PiS pożegnał w sieci Mariusz Szczygieł.

Mariusz Szczygieł żegna Danutę Holecką. Krótko i na temat
Danuta Holecka w połowie grudnia ma zniknąć z TVP (kadr z "Wiadomości" TVP)

Wygląda na to, że dni Danuty Holeckiej w TVP są już dokładnie policzone. Według doniesień serwisu naTemat.pl, prezenterka po raz ostatni pojawi się na antenie 12 grudnia. Po tej dacie szefowej "Wiadomości" nie ma już w grafiku, a do rozwiązania umowy z TVP maiło dojść za porozumieniem stron, na korzystnych warunkach, z rocznym okresem wypowiedzenia.

Proszona o komentarz w sprawie Holecka stanowczo zaprzecza informacjom wspomnianego portalu, jednak podobne ustalenia opublikowała także Gazeta.pl. Wobec mnożących się doniesień o odejściu prezenterki ze stacji na Woronicza internauci już szykują jej w sieci pożegnanie. Na Facebooku powstało zaplanowane na 12 grudnia wydarzenie - "Wielkie Narodowe Oglądanie Ostatnich Wiadomości z Danutą Holecką".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kuriozalne sytuacje w “Wiadomościach” TVP. Wpadek nie brakowało

Odejście Holeckiej skomentował też w swoich mediach społecznościowych Mariusz Szczygieł, dziennikarz i reportażysta, który w ostatnich latach wielokrotnie krytykował media publiczne za bezkrytyczne wspieranie rządu Zjednoczonej Prawicy.

Na Instastories Szczygła pojawił się screen z jednego z wydań "Wiadomości" z Danutą Holecką, z krótkim podpisem:

"Danuto, z Bogiem" i piosenką "Szczęśliwej drogi już czas" Ryszarda Rynkowskiego.

Przy okazji dziennikarz oznaczył instagramowe profile TVP i TVP Info, przypominając dla kogo ta dedykacja.

Przypomnijmy, że Danuta Holecka to nie pierwsza pracownica TVP, która odchodzi ze stacji w związku z zapowiadanymi przez przyszły rząd koalicyjny zmianami. Wypowiedzenie złożył już ponoć reporter "Wiadomości" Karol Jałtuszewski, o rozstaniu z TVP mówiło się także w kontekście Damiana Diaza, a nawet Michała Rachonia.

Autor: KME
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić