"Milionerzy". Urbański zapytał o popularny cytat. Pan Paweł był zagubiony

2

W 557. odcinku programu "Milionerzy" padło pytanie o popularny cytat z Szekspira. Pan Paweł nie był jednak w stanie samodzielnie wskazać poprawnej odpowiedzi. Musiał poprosić o koło ratunkowe.

"Milionerzy". Urbański zapytał o popularny cytat. Pan Paweł był zagubiony
Hubert Urbański (AKPA)

Jesienny sezon programu "Milionerzy" został już zakończony. Aktualnie emitowane są natomiast powtórki tego popularnego show. Ostatnio można było obejrzeć 557. odcinek.

Tym razem naprzeciwko Huberta Urbańskiego zasiadł Paweł Ceremus z Gdyni. Początkowo szło mu wręcz znakomicie. Problem pojawił się przy pytaniu za dziesięć tysięcy złotych. Ta zagadka miała związek z najsłynniejszym dziełem Szekspira. Szybko stało się jasne, że popularny cytat nie jest dobrze znany uczestnikowi programu "Milionerzy".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Koszmarna sytuacja w Polsce. "Jesteśmy rurą wydechową Europy"

"Milionerzy". Gdzie zdaniem Szekspira źle się dzieje?

  • A. w państwie polskim
  • B. w państwie duńskim
  • C. na wsi szkockiej
  • D. w mieście Londyn

Pan Paweł nie był w stanie wskazać poprawnej odpowiedzi. Już na wstępie odrzucił jednak wariant "C". Następnie poprosił o koło ratunkowe. Wahał się między "pół na pół" i telefonem do przyjaciela. Finalnie wybrał tę pierwszą opcję.

Podpowiedź jak najbardziej się przydała. Mężczyzna wybrał wariant "B" i mógł rywalizować dalej.

"Milionerzy". Najważniejsze zasady

W "Milionerach" prawidłowa odpowiedź na pytanie drugie i siódme zapewnia uczestnikowi kwotę gwarantowaną (odpowiednio w wysokości tysiąca złotych oraz 40 tysięcy złotych).

Aby wygrać główną nagrodę, należy odpowiedzieć prawidłowo na dwanaście pytań. Pytania mają różnorodną tematykę. Każde z pytań ma oznaczony stopień trudności, a także kategorię tematyczną, a opracowane jest na podstawie co najmniej dwóch prawidłowych źródeł. W drodze do zwycięstwa uczestnik będzie mógł skorzystać z trzech kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności" - przypomniano na oficjalnej stronie internetowej słynnego programu.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić