aktualizacja 

Zauważył to w lesie. "Nie podchodźcie, dla własnego bezpieczeństwa"

45

Leśnik z Nadleśnictwa Baligród natknął się na niezwykły widok, spacerując wzdłuż leśnej drogi. Na ośnieżonym poboczu dostrzegł ślady... małego niedźwiadka! Przy tej okazji leśnik wystosował ważny apel do osób, które wybierają się do lasu.

Zauważył to w lesie. "Nie podchodźcie, dla własnego bezpieczeństwa"
Leśnik znalazł tropy małego niedźwiadka (Facebook, Nadleśnictwo Baligród)

Leśnicy z Lasów Państwowych nie ustają w zapewnianiu nam przyrodniczych ciekawostek. Na oficjalnych profilach nadleśnictw na Facebooku regularnie pojawiają się nagrania i zdjęcia z polskich lasów, które uchylają rąbka tajemnicy na temat życia toczącego się w kniejach, którego na co dzień nie mamy okazji obserwować.

Niezwykłe ślady w lesie. Leśnik pokazał nagranie

Tym razem leśnik z Nadleśnictwa Bialigród (woj. podkarpackie) pokazał, co napotkał przy jednej z leśnych dróg, wzdłuż której spacerował. Na ośnieżonym poboczu mężczyzna zauważył nietypowe ślady. Jego wprawne oko od razu dostrzegło, że nie należały one do byle kogo, bo do... niedźwiedzia!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niedźwiedź w kałuży. Zabawne nagranie z fotopułapki w Bieszczadach

Trop był bardzo wyraźny, dzięki czemu leśnik mógł stwierdzić, że zostawił je młody osobnik. Przy okazji tego wyjątkowego odkrycia leśnik ostrzegł osoby, które wybierają się na przechadzkę do lasu. Młode niedźwiedzie bowiem rzadko wędrują same.

Pamiętajcie, że tam, gdzie są tropy małych niedźwiadków, musi też podążać ich mama. Bądźcie czujni, jeżeli zauważycie świeże tropy, nie maszerujcie tymi tropami, nie podchodźcie, dla własnego bezpieczeństwa. Te niedźwiedzie akurat przechodziły tutaj pod osłoną nocy, więc pewnie są daleko, ale mimo wszystko - ostrożności nigdy za wiele - zaapelował na nagraniu leśnik.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Niedźwiedzie w Polsce

Liczebność niedźwiedzi w naszym kraju jest trudna do ustalenia, ze względu na ich tryb życia i zdolność do długodystansowych migracji. Obecnie niedźwiedzie brunatne na stałe występują wyłącznie w Karpatach. Szacunkowo liczebność tego gatunku w kraju ocenia się na zaledwie 100-120 osobników. Niedźwiedzie jako jedne z pierwszych uzyskały status gatunku ściśle chronionego.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić