Oglądasz Netfliksa "na lewo"? Za chwilę możesz mieć problem

5

Najnowsze dane nie są korzystne dla Netfliksa. Platforma straciła aż 200 tysięcy subskrybentów. Doszło do tego po raz pierwszy od dekady. Przedstawiciele streamingowego giganta wiedzą, gdzie leży główny problem.

Oglądasz Netfliksa "na lewo"? Za chwilę możesz mieć problem
Netflix (Pixabay)

Tuż po ogłoszeniu nowych danych cena akcji Netfliksa spadła aż o 25 procent. Gigant po raz ostatni stracił klientów ponad 10 lat temu - w 2011 roku.

To bez wątpienia spory problem dla popularnej marki. Przedstawiciele Netfliksa twierdzą, że powodem mniejszego zainteresowania platformą jest to, że użytkownicy współdzielą konta.

Z takiego rozwiązania korzysta mnóstwo osób. Używają jednego konta, co sprawia, że do kasy giganta wpływa mniej pieniędzy. Netflix uważa, że taką sztuczkę stosuje około... 100 milionów osób z całego świata.

To bez wątpienia generuje gigantyczne straty. Na razie co prawda platforma nie wprowadza żadnych ograniczeń w tym zakresie, ale pewne koncepcje są testowane w Chile. Może więc okazać się, że za jakiś czas współdzielenie nie będzie już tak łatwe.

Netflix. Nowa opcja szansą na większy zarobek?

Media donoszą, że Netflix rozważa wprowadzenie nowej formy subskrypcji. Byłaby ona tańsza niż obecne warianty, ale zawierałaby reklamy. Najpewniej ukazywałyby się przed filmami.

Władze tej marki bez wątpienia mają o czym myśleć. Tym bardziej, że konkurencja rośnie, co sprawia, że widzowie mają większy wybór.

Zobacz także: "Ślub od pierwszego wejrzenia" TVN. Największe porażki programu
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić