Polska narracja idzie w świat? Tyle osób ogląda TVP World

640

18 listopada wystartował anglojęzyczny kanał informacyjny TVP World. Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski zapowiedział, że celem stacji jest szerzenie polskiego punktu widzenia na sprawy międzynarodowe. Okazuje się jednak, że wbrew szumnym zapowiedziom, kanał nie cieszy się dużą popularnością.

Polska narracja idzie w świat? Tyle osób ogląda TVP World
Jak wypada oglądalność nowego kanału TVP? Prezes Jacek Kurski może mieć powody do niepokoju (AKPA, YouTube)

TVP World nadaje testowo z satelity Eutelsat 33E. To niezbyt często wybierana pozycja orbitalna, dostępna jedynie dla pasjonatów odbioru satelitarnego. Zainteresowani muszą więc zadowolić się transmisjami w internecie.

TVP World. Pojawiły się problemy z odbieraniem kanału

Na anglojęzycznym kanale TVP dominują treści z Europy Środkowo-Wschodniej. Główne poruszane tematy związane są z migrantami i Białorusią. Już od początku kanału pojawiły się jednak problemy.

W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się skargi ze strony Polonii z różnych zakątków świata, narzekającej na brak możliwości odbioru kanału. Jak piszą użytkownicy, na ekranie wyświetla się komunikat, że stacja jest niedostępna z powodów licencyjnych. To najprawdopodobniej efekt umowy TVP ze światowymi agencjami informacyjnymi, których materiały wykorzystywane są w programach.

TVP jak CNN i BBC? Program ogląda kilkadziesiąt osób

W sieci TVP World jest dostępne na stronie tvpworld.com oraz na platformie YouTube. Postanowiliśmy sprawdzić, jak chętnie kanał jest wybierany przez użytkowników. Okazuje się, że między bajki włożyć można stwierdzenia o szerzeniu na świecie polskiej narracji.

4 dni po starcie kanału jego popularność jest bardzo nikła. 22 listopada o godz. 12 oglądały go na YouTubie zaledwie… 52 osoby. Należy zaznaczyć, że nie wiadomo jakim zainteresowaniem kanał cieszy się na stronie TVP. Można jednak przyjąć, że nie jest zbyt chętnie wybierany przez użytkowników.

Obejrzyj także: "Mam talent": Marcin Prokop wspomina pracę w TVP

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić