Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Nie tylko TVP Kobieta. Telewizja Polska uruchomi kanał muzyczny za 20 mln

24

TVP już 8 marca uruchomi nowy kanał TVP Kobieta. Jednak w Karcie Powinności Telewizji Polskiej widnieje zapis, że w 2022 roku wystartują także kolejne dwie stacje o tematyce edukacyjnej i artystycznej.

Nie tylko TVP Kobieta. Telewizja Polska uruchomi kanał muzyczny za 20 mln
Jacek Kurski (East News, East News)

Telewizja Polska może się pochwalić 15 kanałami o różnej tematyce. Kolejny - TVP Kobieta ruszy już 8 marca tego roku. Z kolei kanał Poland IN zostanie przekształcony w TVP World. Jednak na tym nie koniec zmian.

TVP szykuje własny kanał muzyczny

W Karcie Powinności Telewizji Polskiej na lata 2020-2024 pojawił się zapis o dwóch kolejnych kanałach. W 2022 roku ruszy stacja TVP Muzyka o "wyspecjalizowanym i muzyczno-rozrywkowym charakterze".

TVP Muzyka nie będzie jednak skupiać się wyłącznie na teledyskach. W ramówce pojawią się "audycje prezentujące różnorodne gatunki muzyczne, teledyski, koncerty oraz filmy dokumentalne i fabularne obejmujące tematyką muzykę i/lub artystów muzyków, kompozytorów itp, jak również historię twórczości muzycznej".

Zobacz także: Zobacz też: "Czego się spodziewać po TVP". Ostre słowa o premierze filmu Latkowskiego

Telewizja ma skupić się na filmach dokumentalnych i transmisjach z koncertów. Nie wiadomo co znajdzie się w ramówce i na jakim gatunku muzycznym skupi się TVP. Wiadomo jednak, że wyda około 20 mln tylko na uruchomienie tego kanału.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić