Pytanie o bambusy w programie "Milionerzy". Pojawił się problem

3

"Do jakiej rodziny należą bambusy?" - takie pytanie pojawiło się w teleturnieju "Milionerzy". Uczestniczka miała spory problem ze wskazaniem poprawnej odpowiedzi. Musiała skorzystać z koła ratunkowego.

Pytanie o bambusy w programie "Milionerzy". Pojawił się problem
Hubert Urbański, gospodarz programu "Milionerzy" (AKPA)

Fani programu "Milionerzy" tylko na to czekali! Stacja TVN rozpoczęła emisję nowych odcinków popularnego show. Od początku emocji nie brakuje.

W fotelu prowadzącego tradycyjnie pojawia się Hubert Urbański. W 558. odcinku "Milionerów" zadał on niełatwe pytanie za pięć tysięcy złotych. Uczestniczka miała kłopot ze wskazaniem odpowiedzi.

"Milionerzy". Kłopotliwe pytanie o bambusy

"Do jakiej rodziny roślin należą bambusy?" - tak brzmiało pytanie zadane przez Huberta Urbańskiego. Uczestniczka musiała wybrać odpowiedź spośród następujących wariantów:

  • A: do pnączy
  • B: do traw
  • C: do krzewów
  • D: do drzew

Zawodniczka uznała, że nie jest w stanie samodzielnie wskazać odpowiedzi. W związku z tym poprosiła o pomoc w postaci koła pół na pół. Następnie postawiła na wariant "B", a więc "do traw".

Postąpiła jak najbardziej słusznie. Bambusy to rodzaj roślin wieloletnich o drewniejących łodygach. Należą do traw wiechlinowatych. Wobec tego odpowiedź "B" była prawidłowa, a uczestniczka programu mogła cieszyć się z przebrnięcia przez kolejny etap walki o milion.

Przypomnijmy, że w "Milionerach" prawidłowa odpowiedź na pytanie drugie i siódme zapewnia uczestnikowi kwotę gwarantowaną (odpowiednio wysokości 1000 zł i 40 000 zł).

Aby wygrać główną nagrodę należy odpowiedzieć prawidłowo na 12 pytań. Pytania mają różnorodną tematykę. Każde z pytań ma oznaczony stopień trudności, a także kategorię tematyczną i opracowane jest na podstawie, co najmniej dwóch prawidłowych źródeł. W drodze do zwycięstwa uczestnik będzie mógł skorzystać z trzech kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności" - przypomniano na stronie internetowej milionerzy.tvn.pl.
Zobacz także: Doda szuka trzeciego męża. "Musi być stabilny finansowo"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić