Raper nie wytrzymał. Chwila prawdy w rosyjskiej TV

Przez kilka minut na propagandowym kanale NTV Rosjanie mogli usłyszeć prawdę na temat wojny w Ukrainie. Raper Ptakha, gość talk-show "Mesto Vstrechi" (Miejsce spotkań), powiedział, że młodzi ludzie nie widzą sensu w tym, co robią władze, a rosyjscy zmobilizowani żołnierze są "prowadzani na rzeź jak owce".

Raper nie wytrzymał. Chwila prawdy w rosyjskiej TV
Przez chwilę w programie można było usłyszeć prawdę na temat wojny (YouTube)

Raper Ptakha (Dawid Nuriew) został zaproszony do programu na żywo na kanale NTV. Muzyk pojawił się w talk-show, w którym poruszono temat wojny w Ukrainie.

Niewielu ludzi rozumie, co my tam robimy. Oni [wojska ukraińskie] nie przekroczyli granicy. Niewielu to rozumie. Wykorzystanie Związku Radzieckiego, sowieckiej ideologii, mówiącej, że walczymy z Niemcami, jest bardzo wątpliwe - powiedział raper.

Muzyk dodał, że on także nie do końca to rozumie. Na sugestię, aby sam pojechał na front i samemu się przekonał, raper powiedział, że już tam był i wciąż ma wiele walczących przyjaciół. Nikt jednak nie pojechał do Ukrainy, aby walczyć za pieniądze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Bardzo szkodliwe" słowa Macrona. Dyplomata jednoznacznie o Polsce
Mam teraz wielu przyjaciół w grupie Wagnera. Oni zarabiają pieniądze. Będę z tobą szczery: ktokolwiek dołącza do Wagnera, robi to dla pieniędzy. Naprawdę myślisz, że jadą tam za ojczyznę? [...] Młodzi ludzie stawiają opór; są tam zabierani siłą, prowadzeni jak owce na rzeź. Dzieje się tak w każdym regionie, gdziekolwiek spojrzysz - powiedział raper.

Później przytoczył historię swojego kolegi, który zmaga się z ogromnymi problemami zdrowotnymi. Powiedział, że został zwerbowany, pomimo wielu zaświadczeń, że jest chory zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Komisja poborowa ignorowała problemy także innych kandydatów, nawet tych, którzy mieli problemy z sercem.

Rozumiem, że uprawiasz tu propagandę. Ale rób to w sposób, który działa, używaj tego, co masz, i nie wymyślaj, czego nie masz. Ludzie są zabierani na rzeź jak owce. Z jakim nazizmem walczysz? Chcesz powiedzieć, że wszyscy Ukraińcy to naziści? - pytał raper.

Jednocześnie Ptakha zaznaczył, że nie potępia "specjalnej operacji wojskowej", jak w Rosji nazywana jest wojna w Ukrainie. Zaczął ją popierać, kiedy "zobaczył, jak Rosjanie są masowo zabijani". Prowadzący talk-show nie zgadzali się z muzykiem i jego poglądami. Przez cały czas próbowali udowodnić mu, że się myli, przytaczając fakty dotyczące nazizmu, III Rzeszy i II wojny światowej.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić