Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ola Kowalczyk
|

Skargi na "Wiadomości" TVP do KRRiT po materiałach o Donaldzie Tusku

8
Podziel się:

Kilkadziesiąt skarg na "Wiadomości" TVP wpłynęło w ostatnim czasie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wszystkie dotyczą wydań z 19 i 20 lipca i tego, jak pokazywano w nich Donalda Tuska.

Skargi na "Wiadomości" TVP do KRRiT po materiałach o Donaldzie Tusku
Donald Tusk jest antybohaterem niemal każdego wydania "Wiadomości" TVP (AKPA)

Jest reakcja widzów na liczne i tendencyjne materiały o Donaldzie Tusku w "Wiadomościach" TVP. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma do rozpatrzenia 38 skarg na dwa lipcowe wydania głównego programu informacyjnego Jedynki. Najwięcej skarg od widzów, bo aż 29, wpłynęło na wydanie z 19 lipca. Na antenie padły wówczas m.in. stwierdzenia, że Donald Tusk "straszy ruskim ładem" i "eskaluje konflikty i awantury”. Przeprowadzono też sondę uliczną, w której pokazano wyłącznie przeciwników byłego premiera i ich krytyczne opinie na jego temat, a także przypomniano wypowiedź Donalda Tuska w języku niemieckim, w której pada słynne już "fur Deutschland".

Kolejne skargi widzów dotyczą wydania "Wiadomości" z 20 lipca. Tego dnia ukazał się m.in. materiał "Kampania kłamstw Donalda Tuska", w którym krytycznie zrelacjonowano spotkanie szefa PO z wyborcami w Gdańsku. Jak przekonywał jego autor, Maciej Sawicki, przemówieniu Tuska towarzyszyła "fala ziewania" i oszczerstw pod adresem polskiego rządu. Pokazano też archiwalne zdjęcia ze spotkania Tuska z Putinem w Sopocie, przypomniano słowa Janusza Palikota o byłym premierze, jakoby "nienawidził kleru" i pokazano szereg innych "wad" lidera PO.

Zobacz także: Nowe twarze TVP

Redakcja "Wiadomości" obciążyła także Donalda Tuska winą za niedoszły występ na igrzyskach w Tokio polskich pływaczek. Podkreślano, że prezesem Polskiego Związku Pływackiego jest były współpracownik Joanny Muchy, minister sportu w rządzie PO-PSL.

Rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska potwierdziła w rozmowie z branżowym portalem, że zwrócono się już do TVP z prośbą o udostępnienie dokumentacji i przedstawienie swojego stanowiska wobec sformułowanych w skargach zarzutów.

Przypomnijmy, że od czasu powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki były premier jest głównym antybohaterem "Wiadomości" TVP. Niemal codziennie w programie pojawiają się materiały atakujące lidera PO i przypisujące mu odpowiedzialność za wszystkie nieszczęścia Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(8)
Pluć na TVP a...
9 miesięcy temu
dziadek z Brukseli
Karpacz
10 miesięcy temu
Panie her Tusk, emitowane są pana wypowiedzi, pan to nie pan? wstydzisz się samego siebie
Prawda
10 miesięcy temu
A co to Tusk jest ta święta krowa, której wszystko wolno? A co on robił i nadal robi? Nic nie robi, tylko dalej napada na PiS, bo to mu najlepiej wychodzi. A PiS pokazuje tylko jego "ciężką" pracę nieroba na której dorobił się milionów za co? Większość Polaków wie za co, bo pamiętają czasy rządów pana Tuska, jako psuja Polski.
Hehe
10 miesięcy temu
Wypowiedzi przeciwników ? A skąd wziąć zwolenników ? Nawet jeśli tacy są to wstydzą się przyznać ...
kik
10 miesięcy temu
Prawda potrafi zaboleć!!!Niech się wypłacze Angeli w mankiet!!!
Maciek
10 miesięcy temu
Ależ muszą się bać Tuska skoro kurwizja tak dużo czasu mu poświęca...
Polak
10 miesięcy temu
Och jaki ten Donaldzie,Adolfik biedny,tak strasznie TVP po nim jedzie.On może jechać po wszystkich,tyko nie wolno po nim.Niech wraca tam gdzie był ostatnio,przyjechał żeby podzielić kraj.
Joka
10 miesięcy temu
Przecież nie klamali
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić