o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ola Kowalczyk
|

Skargi na "Wiadomości" TVP do KRRiT po materiałach o Donaldzie Tusku

8
Podziel się

Kilkadziesiąt skarg na "Wiadomości" TVP wpłynęło w ostatnim czasie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wszystkie dotyczą wydań z 19 i 20 lipca i tego, jak pokazywano w nich Donalda Tuska.

Skargi na "Wiadomości" TVP do KRRiT po materiałach o Donaldzie Tusku
Donald Tusk jest antybohaterem niemal każdego wydania "Wiadomości" TVP (AKPA)
bECDBcoR

Jest reakcja widzów na liczne i tendencyjne materiały o Donaldzie Tusku w "Wiadomościach" TVP. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma do rozpatrzenia 38 skarg na dwa lipcowe wydania głównego programu informacyjnego Jedynki. Najwięcej skarg od widzów, bo aż 29, wpłynęło na wydanie z 19 lipca. Na antenie padły wówczas m.in. stwierdzenia, że Donald Tusk "straszy ruskim ładem" i "eskaluje konflikty i awantury”. Przeprowadzono też sondę uliczną, w której pokazano wyłącznie przeciwników byłego premiera i ich krytyczne opinie na jego temat, a także przypomniano wypowiedź Donalda Tuska w języku niemieckim, w której pada słynne już "fur Deutschland".

Kolejne skargi widzów dotyczą wydania "Wiadomości" z 20 lipca. Tego dnia ukazał się m.in. materiał "Kampania kłamstw Donalda Tuska", w którym krytycznie zrelacjonowano spotkanie szefa PO z wyborcami w Gdańsku. Jak przekonywał jego autor, Maciej Sawicki, przemówieniu Tuska towarzyszyła "fala ziewania" i oszczerstw pod adresem polskiego rządu. Pokazano też archiwalne zdjęcia ze spotkania Tuska z Putinem w Sopocie, przypomniano słowa Janusza Palikota o byłym premierze, jakoby "nienawidził kleru" i pokazano szereg innych "wad" lidera PO.

bECDBcoT
Zobacz także: Nowe twarze TVP

Redakcja "Wiadomości" obciążyła także Donalda Tuska winą za niedoszły występ na igrzyskach w Tokio polskich pływaczek. Podkreślano, że prezesem Polskiego Związku Pływackiego jest były współpracownik Joanny Muchy, minister sportu w rządzie PO-PSL.

bECDBcoZ

Rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska potwierdziła w rozmowie z branżowym portalem, że zwrócono się już do TVP z prośbą o udostępnienie dokumentacji i przedstawienie swojego stanowiska wobec sformułowanych w skargach zarzutów.

Przypomnijmy, że od czasu powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki były premier jest głównym antybohaterem "Wiadomości" TVP. Niemal codziennie w programie pojawiają się materiały atakujące lidera PO i przypisujące mu odpowiedzialność za wszystkie nieszczęścia Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECDBcpu
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(8)
Pluć na TVP a...
miesiąc temu
dziadek z Brukseli
Karpacz
2 miesiące temu
Panie her Tusk, emitowane są pana wypowiedzi, pan to nie pan? wstydzisz się samego siebie
Prawda
2 miesiące temu
A co to Tusk jest ta święta krowa, której wszystko wolno? A co on robił i nadal robi? Nic nie robi, tylko dalej napada na PiS, bo to mu najlepiej wychodzi. A PiS pokazuje tylko jego "ciężką" pracę nieroba na której dorobił się milionów za co? Większość Polaków wie za co, bo pamiętają czasy rządów pana Tuska, jako psuja Polski.
bECDBcpv
Hehe
2 miesiące temu
Wypowiedzi przeciwników ? A skąd wziąć zwolenników ? Nawet jeśli tacy są to wstydzą się przyznać ...
kik
2 miesiące temu
Prawda potrafi zaboleć!!!Niech się wypłacze Angeli w mankiet!!!
Maciek
2 miesiące temu
Ależ muszą się bać Tuska skoro kurwizja tak dużo czasu mu poświęca...
Polak
2 miesiące temu
Och jaki ten Donaldzie,Adolfik biedny,tak strasznie TVP po nim jedzie.On może jechać po wszystkich,tyko nie wolno po nim.Niech wraca tam gdzie był ostatnio,przyjechał żeby podzielić kraj.
Joka
2 miesiące temu
Przecież nie klamali
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić