o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
MOS
|

Te słowa nie są przypadkowe. Dla rodziny Królikowskich mają wielkie znaczenie

4
Podziel się

Po ponad roku od śmierci aktora rodzina postawiła mu nagrobek. Mieści się na nim cytat, który często padał w domu Królikowskich.

Te słowa nie są przypadkowe. Dla rodziny Królikowskich mają wielkie znaczenie
Grób Pawła Królikowskiego przybrał nową formę (AKPA, Facebook)
bEDQDLKd

Śmierć Pawła Królikowskiego wstrząsnęła polskim światem kultury. Po kilku latach walki z glejakiem aktor odszedł 27 lutego 2020 r. Został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi artystyczne, a jego pogrzeb na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach miał charakter państwowy.

Po ponad roku skromny pochówek aktora zyskał nowe oblicze. Rodzina Pawła Królikowskiego postawiła mu pomnik z białego marmuru. Uwagę przyciąga zarówno nietypowe, zielone zdobienie, jak i cytat na płycie.

bEDQDLKf
Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech... - głosi napis.
Zobacz także: Oni odeszli w 2021

Syn aktora, Antoni Królikowski, wyjaśnił w rozmowie z "Faktem" znaczenie tych słów. Okazuje się, że wyszły one spod rąk zmarłego artysty.

bEDQDLKl
Napis "Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech..." to ulubiony cytat naszej rodziny z jednej z piosenek, jakie tata napisał do popularnego w latach 90. programu dla młodzieży "Truskawkowe studio"

Rodzina cieszy się z faktu, że nagrobek spodobał się nie tylko im, ale również fanom Pawła Królikowskiego. Włożono wiele starań w to, aby był on wyjątkowy. Sprowadzono specjalny rodzaj marmuru z zagranicy.

Kamień, z którego zrobiono nagrobek dla pana Pawła, nie jest jedynie wyszlifowany, ale też jest dodatkowo wytrawiony, więc nie taki gładki. Pod słońce on prześwituje, zwłaszcza w miejscu, gdzie znajduje się ozdobny krzyż z fluorytu - wyjaśnił Sylwester Dziura z pracowni Topaz, która podjęła się wykonania nagrobka.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDQDLKG
Źródło:
WP Film
KOMENTARZE
(4)
Bill65
2 miesiące temu
Bardzo dobry człowiek, ale ładnie to tak reklamami zarabiać na czyjejś śmierci?
Zuzanna
2 miesiące temu
Wspaniały człowiek i czła jego rodzina Szkoda ogromna że tak wcześnie musiał odejść Napewno żona i dzieci tęsknią Spoczywaj w pokoju fajny człowieku
no właśnie
2 miesiące temu
No ale gdzie ławeczka i mamrot?
bEDQDLKH
Kasia
2 miesiące temu
Jakie nazwisko takie bzdury
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić