Te słowa nie są przypadkowe. Dla rodziny Królikowskich mają wielkie znaczenie

5

Po ponad roku od śmierci aktora rodzina postawiła mu nagrobek. Mieści się na nim cytat, który często padał w domu Królikowskich.

Te słowa nie są przypadkowe. Dla rodziny Królikowskich mają wielkie znaczenie
Grób Pawła Królikowskiego przybrał nową formę (AKPA, Facebook)

Śmierć Pawła Królikowskiego wstrząsnęła polskim światem kultury. Po kilku latach walki z glejakiem aktor odszedł 27 lutego 2020 r. Został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi artystyczne, a jego pogrzeb na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach miał charakter państwowy.

Po ponad roku skromny pochówek aktora zyskał nowe oblicze. Rodzina Pawła Królikowskiego postawiła mu pomnik z białego marmuru. Uwagę przyciąga zarówno nietypowe, zielone zdobienie, jak i cytat na płycie.

Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech... - głosi napis.
Zobacz także: Oni odeszli w 2021

Syn aktora, Antoni Królikowski, wyjaśnił w rozmowie z "Faktem" znaczenie tych słów. Okazuje się, że wyszły one spod rąk zmarłego artysty.

Napis "Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech..." to ulubiony cytat naszej rodziny z jednej z piosenek, jakie tata napisał do popularnego w latach 90. programu dla młodzieży "Truskawkowe studio"

Rodzina cieszy się z faktu, że nagrobek spodobał się nie tylko im, ale również fanom Pawła Królikowskiego. Włożono wiele starań w to, aby był on wyjątkowy. Sprowadzono specjalny rodzaj marmuru z zagranicy.

Kamień, z którego zrobiono nagrobek dla pana Pawła, nie jest jedynie wyszlifowany, ale też jest dodatkowo wytrawiony, więc nie taki gładki. Pod słońce on prześwituje, zwłaszcza w miejscu, gdzie znajduje się ozdobny krzyż z fluorytu - wyjaśnił Sylwester Dziura z pracowni Topaz, która podjęła się wykonania nagrobka.
Autor: MOS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić