Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Przemek Romanowski
|
aktualizacja

Telefon do Radia Maryja. Wulgarne słowa poszły na żywo

405
Podziel się:

Radio Maryja miało niedawno przyjemność gościć na antenie prof. Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki. W trakcie rozmowy mogliśmy dowiedzieć się, że "jesteśmy na froncie wojny kulturowej". Potwierdzeniem tej tezy był telefon od jednego ze słuchaczy.

Telefon do Radia Maryja. Wulgarne słowa poszły na żywo
Minister kultury i edukacji Przemysław Czarnek (East News, Jacek Dominski/REPORTER)
Jesteśmy na froncie wojny kulturowej. Wojny o człowieka, o cywilizację łacińską i chrześcijańską, o przyszłość Polski w cywilizacji łacińskiej i chrześcijańskiej. Jeśli tego nie zrozumiemy, jeśli się poddamy, nawet w obliczu tak potężnego hejtu i kłamstw, to tę wojnę przegramy. Nasze dzieci, nasi wnukowie nie będą już żyli w Polsce, w cywilizacji łacińskiej czy chrześcijańskiej. Jest to wojna kulturowa, wojna społeczna, wojna o człowieka. To jest wojna z błędem antropologicznym – opisywał grozę sytuacji panujący nam minister edukacji i nauki.

Miłym zwyczajem programów Radia Maryja jest możliwość połączenia się słuchaczy z rozgłośnią i wypowiedzenia się na dany temat lub zadania pytania zaproszonej do studia osobie. Podczas spotkania z Przemysławem Czarnkiem z tej możliwości skorzystał Krzysztof z Dobrzynia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kuriozalne sytuacje w “Wiadomościach” TVP. Wpadek nie brakowało

Na początku słuchacz Radia Maryja ładnie podziękował ministrowi za słynny podręcznik do historii i społeczeństwa. Pan Krzysztof użył wzniosłych słów i uśpił czujność osób w studiu. Nazwał podręcznik "pięknym działem", ale w pewnym momencie zmienił ton.

Pan Krzysztof powiedział, że dzięki podręcznikowi "będzie więcej rybaków w Polsce, degeneracji na ulicach".

Oby tak dalej, a za 10 lat będziemy w awangardzie europejskiej. A jak dojdziemy do władzy, to wtedy nie będzie zmiłowania - wyliczał słuchacz.

Na zakończenie słuchacz Radia Maryja w bardzo wulgarny sposób wypowiedział się o papieżu Janie Pawle II. Jego słowa nie nadają się do powtórzenia. Możemy jedynie stwierdzić, że odnoszą się do seksualnego wykorzystywania dzieci przez część duchowieństwa.

Po tej wypowiedzi redaktor Radia Maryja oraz minister przekazali wyrazy współczucia panu Krzysztofowi. Czarnek poradził jeszcze słuchaczowi, że "jakby coś poczytał, coś porobił jakiegoś konkretnego, to miałby bardziej realne spojrzenie na rzeczywistość". 

W najnowszym odcinku podcastu WP Kultura narzekamy na: pierwszy odcinek "Rodu Smoka", "Kolejne 365 dni" oraz Brada Pitta, wieszcząc jego upadek. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(405)
Hmmm
3 miesiące temu
"Kulturkampf"?... Hmmm, skądś to znamy, historia się powtarza?
Nowe trendy o...
3 miesiące temu
Parezja zamiast dowodu, wtajemniczenie zamiast instersubiektywności; nieomylny autorytet zamiast opiekuna-doradcy, didaskalocentryzm zamiast pajdocentryzmu; powrót do przeszłości (Akwinaty, mistrza Wincentego i świętego Benedykta) zamiast spoglądania w przyszłość.
NEMO
3 miesiące temu
Kiedy będzie następna audycja na żywo? Chętnie się dołączę.
aza
3 miesiące temu
Czarnek! A jaką metodą została - zapłodniona - Maryja??
Apage
3 miesiące temu
1050 letni watykański zabór naszego kraju ma się dobrze, a od 2015 roku, wręcz wyśmienicie !!!
Bez
3 miesiące temu
Łatwo ubliżać, kryjąc się anonimowo po drugiej stronie słuchawki. W tym wypadku rzeczywiście po zostaje zdrowia życzyć...
Normal
3 miesiące temu
Może czas już z klerami w naszym kraju skonczyc . Bo to tylko złodziejstwo zboczenia i wyłudzenia
Realistka
3 miesiące temu
KK dbał i dba tylko o swoją kasę i swoje wpływy. Teraz Franciszek nie umie potępić zła i wspierać ofiar wojny też z tego powodu, bo boi się, że nie bedzie mógł w przyszłości pertraktować z esencją zła i niedajboże straci możliwość istnienia na terenie Rosji.
Bysik
3 miesiące temu
Łatwiej komuś ubliżać,niż samemu do prawdy się zbliżyć
Łociec Tadeo
3 miesiące temu
Cytując klasyka : " Kto z nas nie ma pokus " , albo do ciemnoskórego zakonnika : " Coś Ty się tak dziś nie umył "
Jaroi
3 miesiące temu
Kk największą organizacja zbrodnicza wszechczasów zabił najwięcej ludzi w imię miłości paradoks a czarnek nadaje się na inkwizytora najgorszego sortu
jusek gromowł...
3 miesiące temu
Która religia jest jako"ta"właściwa?Nawymyślali ich ...Jeśli istnieje szatan,to jest jeden.I tu ma przewagę.
Wiesiek Gąska
3 miesiące temu
Tylko Radio MaRyja, tylko ojciec Rydzyk. Reszta nie ma znaczenia.
EUropejczyk
3 miesiące temu
I słuchacz powiedział prawdę...wszystko wiedział a i miał swojego chłopaka.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić