Przemek Romanowski| 
aktualizacja 

Telefon do Radia Maryja. Wulgarne słowa poszły na żywo

696

Radio Maryja miało niedawno przyjemność gościć na antenie prof. Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki. W trakcie rozmowy mogliśmy dowiedzieć się, że "jesteśmy na froncie wojny kulturowej". Potwierdzeniem tej tezy był telefon od jednego ze słuchaczy.

Telefon do Radia Maryja. Wulgarne słowa poszły na żywo
Minister kultury i edukacji Przemysław Czarnek (East News, Jacek Dominski/REPORTER)
Jesteśmy na froncie wojny kulturowej. Wojny o człowieka, o cywilizację łacińską i chrześcijańską, o przyszłość Polski w cywilizacji łacińskiej i chrześcijańskiej. Jeśli tego nie zrozumiemy, jeśli się poddamy, nawet w obliczu tak potężnego hejtu i kłamstw, to tę wojnę przegramy. Nasze dzieci, nasi wnukowie nie będą już żyli w Polsce, w cywilizacji łacińskiej czy chrześcijańskiej. Jest to wojna kulturowa, wojna społeczna, wojna o człowieka. To jest wojna z błędem antropologicznym – opisywał grozę sytuacji panujący nam minister edukacji i nauki.

Miłym zwyczajem programów Radia Maryja jest możliwość połączenia się słuchaczy z rozgłośnią i wypowiedzenia się na dany temat lub zadania pytania zaproszonej do studia osobie. Podczas spotkania z Przemysławem Czarnkiem z tej możliwości skorzystał Krzysztof z Dobrzynia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kuriozalne sytuacje w “Wiadomościach” TVP. Wpadek nie brakowało

Na początku słuchacz Radia Maryja ładnie podziękował ministrowi za słynny podręcznik do historii i społeczeństwa. Pan Krzysztof użył wzniosłych słów i uśpił czujność osób w studiu. Nazwał podręcznik "pięknym działem", ale w pewnym momencie zmienił ton.

Pan Krzysztof powiedział, że dzięki podręcznikowi "będzie więcej rybaków w Polsce, degeneracji na ulicach".

Oby tak dalej, a za 10 lat będziemy w awangardzie europejskiej. A jak dojdziemy do władzy, to wtedy nie będzie zmiłowania - wyliczał słuchacz.

Na zakończenie słuchacz Radia Maryja w bardzo wulgarny sposób wypowiedział się o papieżu Janie Pawle II. Jego słowa nie nadają się do powtórzenia. Możemy jedynie stwierdzić, że odnoszą się do seksualnego wykorzystywania dzieci przez część duchowieństwa.

Po tej wypowiedzi redaktor Radia Maryja oraz minister przekazali wyrazy współczucia panu Krzysztofowi. Czarnek poradził jeszcze słuchaczowi, że "jakby coś poczytał, coś porobił jakiegoś konkretnego, to miałby bardziej realne spojrzenie na rzeczywistość". 

W najnowszym odcinku podcastu WP Kultura narzekamy na: pierwszy odcinek "Rodu Smoka", "Kolejne 365 dni" oraz Brada Pitta, wieszcząc jego upadek. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić