Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Loty posłów za 10 mln zł. Rekordzista latał średnio co trzy dni

113
Podziel się:

Posłowie najwidoczniej nie przejmują się takimi zjawiskami jak kryzys ekologiczny, paliwowy oraz dokuczająca Polakom drożyzna. Ochoczo korzystają z licznych przywilejów, m.in. w postaci darmowych lotów po kraju. Rekordzistą jest Grzegorz Napieralski.

Loty posłów za 10 mln zł. Rekordzista latał średnio co trzy dni
Grzegorz Napieralski (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto)

Za przeloty posłów płacą podatnicy. Politycy skrzętnie to wykorzystują i często podróżują podniebnymi maszynami. Nie zmienił tego nawet fakt, że spora część obecnej kadencji Sejmu pokryła się z pandemią COVID-19.

Grzegorz Napieralski, pierwszy lotnik IX kadencji Sejmu, w ciągu 955 dni (dane od początku kadencji do 30 czerwca br.) wykonał 273 loty, które kosztowały Kancelarię Sejmu, a tak naprawdę podatnika, 159 894,00 zł - podaje "Super Express".

Do posła Koalicji Obywatelskiej zwrócono się z prośbą o komentarz w tej sprawie. Napieralski jednak nie wyjaśnił, dokąd i dlaczego tak często podróżował.

W czołowej dziesiątce znalazł się też wiceminister środowiska Edward Siarka z Solidarnej Polski. Napieralski latał średnio co trzy i pół doby, a Siarka - co pięć dni. "SE" donosi, że wykonał on 197 lotów za 116,5 tys. zł. - Może sobie pan przejść między Krakowem a Warszawą pieszo, nie ma problemu - odparł przedstawiciel Solidarnej Polski, pytany przez gazetę o bardzo częste ekspedycje.

Posłowie latają. Wygoda jest priorytetem

Na częste podróże podniebne decyduje się też poseł Kazimierz Gołojuch. Poseł PiS ma na koncie 196 lotów. Kosztowały one 116 tysięcy złotych. Ten polityk zapewnia, że latał tylko po to, "co było koniecznością". Na samoloty stawia natomiast z uwagi na to, że ceni wygodę. Wyjaśnił, że mieszka blisko lotniska, a połączenie kolejowe Rzeszów-Kraków-Warszawa nie pozwala na sprawne przemieszczenie się.

Z rankingu opublikowanego przez "SE" wynika, że dużo podróżował również Sławomir Nitras. Ten poseł Koalicji Obywatelskiej wykonał aż 262 loty, a ich koszt to 154 807,20 zł. Jarosław Rzepa z KP-PSL lotów zaliczył 240 (141 782,40 zł). Sporo latał także Robert Kropiwnicki z KO (239 lotów za 140 691,60 zł).

Od 12 listopada 2019 roku do 30 czerwca br. wybrańcy narodu wykonali 16 323 połączenia lotnicze, za które Kancelaria Sejmu zapłaciła 9 693 708,93 zł - podsumowuje "SE".
Zobacz także: Łukaszenka składa życzenia Ukraińcom. Odpowiada mu Paweł Szrot
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(113)
Bolek
3 miesiące temu
Posłowie PO w swojej niezwykłej dociekliwości, każdy wydatek przeliczają na nowe przedszkola. A tu proszę - każdy z nich oddzielnie "przelatał" takie przedszkole. Żeby chociaż mięli powód... Ech, hipokryzja, zakłamanie, buta, nienawiść, awanturnictwo, Nitras...
Wyborca Po
3 miesiące temu
Pognać tych z PO oni działają świadomie na szkodę Polski
Konik morski
3 miesiące temu
Wszystkie te nasze partie to ściema. Pokazały urodziny u redaktora. Doją nas bo nie ma już np stoczniowców czy górników, oni ruszyliby naród. Politycy to hipokryci, mówią o skutkach emisji co2, a sami przykładają do tego rękę
Jozue
3 miesiące temu
Przepraszam za błędy,nie jestem Polakiem
Jozue
3 miesiące temu
Michnik miał rację,Polacy to stado tępych baranów. A na polskie powinno się nałożyć sankcję! Dobrze że od wielu lat mieszkam za granica i nie musze się tym wszystkiem przejmować.
obywatel
3 miesiące temu
loty powinny być rejestrowane i kontrolowane pod względem nadużyć !!!!
ewa
3 miesiące temu
za każdy niepotrzebny lot powinni zapłacić z własnej kieszeni !!!
Czerwono-czar...
3 miesiące temu
Gdyby nie posłowie polskiego Parlamentu to: linie lotnicze mogły by zbankrutować , przybytki publiczne na podkarpaciu również. Cała siĺa różnego lobbingu w tłustych kotach z Parlamentu
Bdlee
3 miesiące temu
☃️☃️ z SoPOtu przelatał 6 Milionów złotych!! 6 Milionów... A Wy żap za 5 zł / h.. 😎🙆🙆🙆🙆🙆🙆🤣🤣🤣🤣
. Łukasz
3 miesiące temu
No przecież to jest dla naszego wspólnego dobra i Polski
za Polską
3 miesiące temu
Komuna wciąż żywa!To zbrodniarze którzy mordowali Polaków 200 lat!
jak to?
3 miesiące temu
Poseł lata za koszt kawalerki, a mieszkań dla młodych wciąż nie ma...
sona
3 miesiące temu
czyli jestem bogata sponsorujac nierobow:) a ciagle wmawiano mi ze jestem niezbyt zamozna:))))
pzt
3 miesiące temu
I Napieralski z Lewicy? Potrzebny jest Moczar albo Dzierżyński na to wszystko
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić