Tłumaczyła "okrutny żart" Pietrzaka o imigrantach. Holecka przeszła samą siebie

57

W związku z wypowiedzią Jana Pietrzaka o imigrantach, która w sylwestra padła na antenie TV Republika, problemy ma nie tylko legendarny satyryk, ale może mieć i stacja. Prawicowa telewizja stoi jednak murem za Pietrzakiem, czego najlepszym dowodem był wtorkowy komentarz Danuty Holeckiej. Dawna gwiazda TVP w obronie skandalicznej wypowiedzi satyryka przeszła samą siebie.

Tłumaczyła "okrutny żart" Pietrzaka o imigrantach. Holecka przeszła samą siebie
TV Republika i Danuta Holecka idą w zaparte, broniąc słów Pietrzaka o imigrantach (kadr z TV Republika)

Warszawska prokuratura bada sprawę głośnej wypowiedzi Jana Pietrzaka, która padła na antenie TV Republika 31 stycznia. Śledczy ustalą, czy nie naruszono artykułu 257 kodeksu karnego mówiącego o znieważaniu grupy ludności z powodu przynależności narodowej i etnicznej.

Działania podjęto na wniosek ministra sprawiedliwości Adama Bodnara oraz licznych zgłoszeń organizacji pozarządowych oburzonych słowami Pietrzaka, który pozwolił sobie na "okrutny żart" w rozmowie z Katarzyną Gójską-Hejke.

"Już trzeba imigrantów nam wprowadzić. Tutaj mam okrutny żart z tymi imigrantami, że oni liczą, że Polacy są przygotowani, bo mamy baraki. Mamy baraki dla imigrantów w Auschwitz, Majdanku, Treblince, Stutthofie, Mamy dużo baraków zbudowanych przez Niemców. I tam będziemy tych imigrantów wpychanych nam nielegalnie przez Niemców…" - powiedział legendarny twórca Kabaretu Pod Egidą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Co dalej z TVP? "Pani Holecka to już relikt"

Choć wspomniana prezenterka zauważyła, że to "rzeczywiście bardzo mocny żart", to jednocześnie dodała, że Pietrzak ma prawo do tak wyrazistych poglądów jako ten, który doświadczył niemieckiej okupacji.

We wtorkowym wydaniu wieczornego programu informacyjnego TV Republika Jana Pietrzaka wzięła w obronę także Danuta Holecka. Dawna gwiazda "Wiadomości" TVP oznajmiła, że słowa Pietrzaka były "ostrą opinią… na temat Niemiec".

- W jego ocenie to Niemcy właśnie, prowadząc politykę otwartych drzwi, doprowadziły do zalewu Europy przez nielegalnych migrantów - tłumaczyła Pietrzaka Holecka, następnie dodając, że ta wypowiedź stała się tylko pretekstem dla rządu do ataku na niezależne media.
- Tymczasem minister sprawiedliwości Adam Bodnar polecił wszczęcie śledztwa przez prokuraturę krajową. Jan Pietrzak zapewnia, że jego wypowiedź miała na celu jedynie krytykę niemieckiej polityki. Prokuratura jednak śledztwo wszczyna i wszystko wskazuje na to, że słowa Jana Pietrzaka są tylko pretekstem do ataku na telewizję Republika – stwierdziła prezenterka.

Tym samym Holecka nawiązała do wypowiedzi Tadeusza Kowalskiego z KRRiT, który zapowiedział, że będzie wnioskował o ukaranie TV Republika, bo "za treści odpowiada nadawca". Tę samą narrację widzowie stacji słyszeli także z ust komentującej skandal z Pietrzakiem posłanki PiS Joanny Lichockiej.

- Wypowiedź Jana Pietrzaka jest tylko pretekstem do dalszej walki z mediami, które nie są podporządkowane postkomunie. Stąd też działania, czy to pana ministra Bodnara, czy pana Kowalskiego, która mają zmierzać do tego, by telewizje Republikę jakoś ukarać. To jest oczywiście skandaliczne działanie, które pokazuje naturę tej władzy – stwierdziła Lichocka podpisana w materiale TV Republika jako członkini Rady Mediów Narodowych.
Autor: KME
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić