Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Magdalena Sawicka
|

TVP w końcu przeprosiło. Stacja wykonała postanowienie sądu

30
Podziel się:

W trakcie trwania programu "Minęła dwudziesta" w TVP Info odczytano przeprosiny skierowane do miasta Gdańska. Sprawa dotyczy wyroku z 16 lutego, którego telewizja publiczna długo nie chciała wykonać.

TVP w końcu przeprosiło. Stacja wykonała postanowienie sądu
TVP skapitulowało. Adrian Klarenbach przeprosił Gdańsk (Facebook)

Zgodnie z wyrokiem sądu o zniesławienie z 16 lutego 2021 r., TVP Info miało przeprosić miasto Gdańsk. Komunikat stacja miała wyemitować na antenie oraz zamieścić na stronie internetowej i w swoich mediach społecznościowych. Dodatkowo TVP ma wpłacić 50 tys. zł na cel społeczny.

Przeprosiny w takiej formie, jaką postanowił sąd pojawiły się na antenie TVP Info dopiero 6 marca. W ostatnią sobotę Adrian Klarenbach rozpoczął "Minęła dwudziesta" od "krótkiego oświadczenia".

Telewizja Polska S.A. przeprasza Gminę Miasta Gdańska za naruszenie jej dóbr osobistych w postaci dobrego imienia, wiarygodności publicznej i zaufania społecznego w materiale wideo o zabarwieniu ksenofobicznym i rasistowskim komentującym powołanie w Gdańsku Rady Imigrantów, wyemitowanym jako materiał prowadzający do telewizyjnego magazynu 'Minęła dwudziesta' w TVP Info z dnia 31 października 2016 r. oraz udostępnionym na fanpage'u TVP Info na Facebooku, Twitterze i stronie internetowej www.tvpinfo.

Skandaliczny materiał

W październiku 2016 r. na antenie TVP Info pojawił się materiał, który był odpowiedzią na powołanie przez prezydenta Pawła Adamowicza Rady ds. Imigrantów, która miała doradzać mu, jak uczynić życie imigrantów w mieście łatwiejszym.

Reportaż zilustrowano nagraniami przedstawiającymi imigrantów jako ludzi agresywnych i groźnych, wywołujących zamieszki. Redakcja sugerowała tym samym, że prezydent Gdańska może narażać Polaków na niebezpieczeństwo.

Wyrok sądu i jęk zawodu w redakcji TVP Info

16 lutego 2021 r. zapadł prawomocny wyrok w sprawie o zniesławienie, którą miasto Gdańsk wytoczyło redakcji TVP Info. Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że "materiał TVP został sporządzony w sposób niedopuszczalny, który nie licował z powagą i misją telewizji publicznej. Miał charakter bardzo jednostronny i wybiórczy".

Początkowo TVP Info zamieściło tylko tekst przeprosin na swojej stronie i w mediach społecznościowych, lecz szybko stamtąd zniknął. Jednocześnie TVP zapowiedziała, że nie wykona wyroku i złoży skargę kasacyjną.

Jednak 5 marca na stronie internetowej, FB oraz Twitterze TVP Info niespodziewanie pojawił się teks z zasądzonymi przeprosinami. Dzień później Adrian Klarenbach odczytał go w programie "Minęła dwudziesta".

Zobacz także: Nowe twarze TVP
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
tenor
rok temu
To dziwne że za prawdę trzeba przepraszać a sługusy i zdradziecko - złodziejska PO cieszą się , dzięki kaście sędziowskiej
Pit
rok temu
A co nie sa agresywni ???
Antenor
rok temu
TVP nie powinno wychodzić z sądu. Gdy przypadkiem tam wejdę najdalej do 3 minuty oglądania spotykam szczucie i hejt na wszystko co nie pisowskie. Gdzie jest KRRiT? Czy to jest misja telewizji PUBLICZNEJ?
WSZYSCURÓWNI ...
rok temu
cieszy to, że jeszcze nie wszyscy sędziowie są skorumpowani. i wydają wyroki w poszanowaniu konstytucji
Rasista
rok temu
Pani red. Magdaleno!!! Życzę pani by 'biały" Afroamerykanin "ubogacił" ja kulturowo za ten artykuł!!
GOŚC
rok temu
NAPISZCIE COŚ O AFERZE W TVN nie wiecie o liście napisanym przez byłych pracowników tej "prawdomównej postepowej stacji"
metnawoda
rok temu
Klarenbach przeprosił,dobrze’
Obserwator
rok temu
TVP to jeden wielki skandal. Z telewizją publiczną nie ma nic wspólnego. Zmusza się obywateli do wnoszenia opłat na prymitywną, obrzydliwą, partyjną tubę propagandową.
Gołodubcy
rok temu
Po ile podgardle ? Spasione opozycje sa Nam do niczego nie potrzebne . Patrz i wiedz . Nie patrz i miej wszystko w zadniej części , a tam ci się dobiorą i zlicytują , po tym wybatorzą .
Wilk
rok temu
Przysłowia zawsze mówią prawdę: PRZYJDZIE KRYSKA NA MATYSKA. Czy ja coś tu wspomniałem o Kurskim????????
Wilk
rok temu
OOOO! Ono TVP PRZEPROSIŁO! Zaciągnęli porady od współpracującego, wg mnie, z komuną fachowca - niejakiego Wielkiego (onegdaj) Jana. "ONO POPATRZYŁO. ONO SPOJRZAŁO. ONO PRZEPROSIŁO, ONO PRZYSZŁO, ONO MI KLASZCZE, ONO SIEDZI W PIERWSZYCH RZĘDACH... Na jego paskudne występy, jak się wtedy wydawało - czołowego opozycjonistę, w pierwszych rzędach zjawiali się najwyżsi członkowie ówczesnego rządu!!!!!!!!!!!!! Jak oni mu klaskali, jak się śmiali! Rząd tak chyba dla jaj, chodził na występy czołowego swojego krytykanta. Jak ten rząd, który tak go podziwiał zniknął, Wielkiego Jana już nikt nie che oglądać!!!!!!!!!!! To były zawiłe czasy. To tak troszki prawdziwej historii dla naszej wspaniałej młodzieży.
janek
rok temu
Jak wy dziennikarze się czujecie z TVP info- gorzej upodlić się nie można
fefe
rok temu
karę 50tys zgadnijcie kto zapłaci... za nierzetelne prowadzenie wiadomości... zgadujcie
To jest fakt
rok temu
Szkoda, że nie zatańczył, tak się cieszył, że mógł wreszcie przeprosić. Radość tryskała. Nawet sylwetka była wyprostowana, czyli był dumny, że może wreszcie przeprosić. Zaraz mu lżej!!!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić