Agnieszka Kwiatkowska| 

"Wiadomości": dziennikarz zrobił wywiad z "tajemniczym informatorem". Kuriozum

45

W wydaniu "Wiadomości" z 7 lipca Danuta Holecka zapowiedziała reportaż pod tytułem: "Nepotyzm i kolesiostwo polityków opozycji". Najbardziej zaskoczył widzów wywiad z "tajemniczym informatorem".

"Wiadomości": dziennikarz zrobił wywiad z "tajemniczym informatorem". Kuriozum
"Wiadomości" TVP: w wydaniu z 7 lipca zaprezentowano wywiad z "tajemniczym informatorem" (TVP)

Niedawno politycy PiS-u wydali zakaz "zatrudniania w spółkach Skarbu Państwa członków najbliższej rodziny posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości". Cel to ukrócenie nepotyzmu. Niedługo później temat pojawił się w wieczornych "Wiadomościach". Oczywiście dotyczył polityków opozycji i ich rodzin. O materiale zrobiło się głośno, jednak wcale nie ze względu na treści merytoryczne. Najpierw opowiedziano o żonie Sławomira Nitrasa zatrudnionej w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie.

Później dziennikarz przeszedł do Michała Tuska, syna Donalda, pracującego w gdańskim ZTM-ie. Polityk niedawno musiał mierzyć się z pytaniami o karierę zawodową syna. Nie był zadowolony ani zdziwiony - zmiażdżył dziennikarza TVP Info szczegółową odpowiedzią.

Ale hitem materiału okazał się wywiad z "byłym pracownikiem Gdańskich Nieruchomości, jednostki samorządowej". Informator "Wiadomości" stał tyłem do kamery, był zakapturzony i rozmawiał z dziennikarzem mocno zmienionym głosem. W komentarzach w mediach społecznościowych nie brakuje opinii, że pod bełkotliwymi wypowiedziami anonima przydałyby się napisy, bo trudno było cokolwiek zrozumieć ze słów tej osoby.

Rzeczywiście, dopiero po wnikliwym przesłuchaniu można było się dowiedzieć, że w Gdańskich Nieruchomościach podobno dochodziło do "zawrotnych karier pań, które są wierne, bałwochwalcze i które robią wszystko, co się im każe (…) wręcz na klęczkach".

Na podstawie kadrów z "Wiadomości" już zaczęły powstawać memy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Młoda gwardia w TVP zastępuje dotychczasowe gwiazdy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić