"Wiadomości" o "festiwalu manipulacji mediów Platformy". TVP wyciągnęła niefortunną wypowiedź Morozowskiego

11

"Wiadomości" TVP wciąż funkcjonują tak, jak funkcjonowały przez ostatnie lata. Choć w polskiej polityce ostatnio sporo się dzieje, zmiany jeszcze przez jakiś czas nie dotrą raczej do TVP. Co telewizja publiczna zarzuca konkurencyjnym mediom?

"Wiadomości" o "festiwalu manipulacji mediów Platformy". TVP wyciągnęła niefortunną wypowiedź Morozowskiego
"Wiadomości" mówią o kłamstwach "mediów Platformy" (Kadr z "Wiadomości" TVP)

Wynik ostatnich wyborów parlamentarnych jest jasny - teoretycznie PiS stracił możliwość rządzenia Polską, ponieważ nie ma w Sejmie ani większości, ani sprzymierzeńców. W praktyce partia wciąż ma władzę - na pewno nad Telewizją Polską. Wystarczy włączyć "Wiadomości", aby dowiedzieć się, jak widzom przedstawiana jest konkurencja. I polityczna, i medialna.

W ostatnim wieczornym wydaniu (wtorek 21.11) "Wiadomości" TVP pokazały reportaż zatytułowany "Festiwal manipulacji mediów Platformy". Jak można się było domyślić, uderzono w nim w TVN, stację, która według telewizji publicznej wyjątkowo sprzyja Platformie Obywatelskiej z Donaldem Tuskiem na czele.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Duże zmiany w TVN. Fala odejść i zwolnień

Materiał zapowiedziała Edyta Lewnadowska.

- Kłamstwa, półprawdy i manipulacje. Dziennikarze mediów sprzyjających frakcji Donalda Tuska zaczynają się do nich przyznawać. Kłamano w temacie migrantów i łamania konstytucji przez rząd Prawa i Sprawiedliwości - tak dziennikarki zachęciła widzów do obejrzenia krótkiego reportażu Tomasza Handkusa.

Ten oparł się na materiale opublikowanym na stronie wyborcza.pl.

- Kryzys migracyjny stał się pożywką dla mediów sprzyjających Donaldowi Tuskowi. Dziś maski opadły - mówił dziennikarz.

Dalej opowiadał o "mediach dążących za wszelką cenę do zwycięstwa opozycji z Platformą Obywatelską na czele" i "propagandowej machinie", którą "napędzał paszkwil 'Zielona granica'".

Przypominamy, że niedawno "Zieloną granicę" zaprezentowano na festiwalu filmowym Tertio Millennio Film Fest w Rzymie. Jest to jedyny festiwal na świecie, który powstał z inicjatywy papieża, a konkretniej Jana Pawła II. Podczas wydarzenia Agnieszka Holland odebrała Nagrodę Specjalną Fuoricampo.

W "Wiadomościach" przypomniano też niefortunną wypowiedź dziennikarza TVN Andrzeja Morozowskiego o niełamaniu przez PiS konstytucji.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: AKG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić