Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MPI
|
aktualizacja

"Wiadomości" pokazały to już 152 razy. Rekordowy atak na Tuska

155
Podziel się:

Od ponad roku, czyli od powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki, Telewizja Polska nie ustaje w pokazywaniu szefa PO w jak najgorszym świetle. Klasyczną zagrywką jest powtarzanie obrazów i fragmentów wypowiedzi Tuska wyrwanych z kontekstu tak, by pasowały do tezy reportażu. Jedną z takich wypowiedzi "Wiadomości" pokazały już 152 razy.

"Wiadomości" pokazały to już 152 razy. Rekordowy atak na Tuska
Redakcja Danuty Holeckiej nieustannie atakuje Donalda Tuska (Materiały prasowe)

Nie ma dnia, by "Wiadomości" TVP nie krytykowały Donalda Tuska za: "brak programu", "nieudacznictwo" czy "prorosyjskość" i/lub "proniemieckość". Niektóre materiały są robione metodą kopiuj/wklej i pojawiają się co kilka dni lub tygodni w nieco zmienionej formie. Wiele reportaży bazuje na archiwalnych nagraniach, które wyrwane z kontekstu pokazują Tuska w złym świetle.

Jednym z ulubionych nagrań z Tuskiem jest to, na którym były przewodniczący Rady Europejskiej wypowiada słowa "für Deutschland" ("dla Niemiec"), mające udowodnić, że szef PO działa na korzyść zachodniego sąsiada, a nie w interesie Polski.

Użytkownik Twittera kryjący się pod pseudonimem FlasH udokumentował fakt, że "Wiadomości" TVP wykorzystały ten fragment już 152 razy od stycznia 2021 r. A w samym sierpniu 2022 r. widzowie głównego programu informacyjnego Telewizji Polskiej widzieli to praktycznie co trzeci dzień.

Co ciekawe, opozycyjni członkowie rady programowej TVP już nie raz skarżyli się do KRRiT na manipulacje "Wiadomości" dotyczące właśnie "für Deutschland".

"Oczekujemy podjęcia bardziej skutecznych działań, które zapobiegną powtarzaniu tych samych naruszeń Ustawy" - pisali w czerwcu 2022 r. Już wtedy "Wiadomości" miały na liczniku ponad 100 powtórzeń "für Deutschland". Jak widać, skargi i apele nic nie dały.

Przypominamy, że Donald Tusk wypowiadał te słowa w styczniu 2021 r. w trakcie przemówienia wygłoszonego przed delegatami niemieckiej Unii Chrześcijańsko Demokratycznej (CDU). Tusk był wtedy szefem Europejskiej Partii Ludowej, czyli chadeckiej międzynarodówki, więc zwracał się do przedstawicieli swojego obozu politycznego w strukturach unijnych. Tymczasem "Wiadomości", puszczając wspomniany fragment 152 razy, zwykle sugerowały, że były polski premier stawia całej Europie za wzór niemieckie rządy lub działa na rzecz Niemiec.

Zobacz także: Gwiazdy Jacka Kurskiego. Wylansował kilka nazwisk
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(155)
Wielki Lechit...
3 miesiące temu
że Tusk i Kaczyński nie wierzy w Boga i bliźniego swego jak siebie samego, co się dzieje.
Tadek
3 miesiące temu
Powinni to podawać 3x dziennie
bee
3 miesiące temu
i tak trzymać.
Ryt
3 miesiące temu
Moze niech oni zajmą się w końcu swoim bagnem i tym co się dzieje w TVP,pod hasłami prawa i sprawiedliwosci TVP łamie prawo pracy, OBSŁUGA TECHNICZNA- oświetleniowcy, dźwiękowcy, to tam niewolnicy, ciągłe nadgodziny, praca po 12 godzin dziennie, codziennie i w weekendy, nagłe wyjazdy, delegacje, totalny brak czasu na rodzinę, zdrowie i odpoczynek, rozwody i pijaństwo, do tego prowadzi tam praca, w tej umoralniającej telewizji.
nie chcem, al...
3 miesiące temu
Jaka obsesja, jakie najgorsze światło? TVP pokazuje archiwalne wypowiedzi Tuska. Jak traktuje swych wyborców zbawca narodu? Nagranie z TVN-u to pokazały, ale trzeba mieć trochę oleju we łbie by te wypowiedzi Tuska zrozumieć.
5 i 3 gwiazdy...
3 miesiące temu
Tępa propaganda dla prostego ludu Podszyte strachem
maniek
3 miesiące temu
Nie oglądam telewizji reżimowej i mam racje.
Kwak
3 miesiące temu
Nie mówcie już o Tusku bo na Kremlu Putin że śmiechu boki zrywa
wstyd
3 miesiące temu
czy to psychoza czy to głupota czy strach czy brak rozumu a może powielanie partyjnego PISowskiego przekazu na polecenie nowogrodzkiej
AQQ
3 miesiące temu
Ciekawe czy funkcjonariusz Hojecka ma już upatrzony szalet publiczny na następny etap życia
O TVPIS
3 miesiące temu
Propaganda i Swastyka pana Kurskiego !
O TVPIS
3 miesiące temu
Propagandowe źródło informacji !
Lekarz
3 miesiące temu
Ja bym to leczył
zbyszek
3 miesiące temu
tusk to opowiada bzdury jak mało który,dlatego trzeba to piętnować
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić