Wygrał milion w "Milionerach". To "zeżarło ponad połowę wygranej"

120

Jacek Iwaszko jest piątym uczestnikiem, który zgarnął główną nagrodę w "Milionerach". Po roku od wygranej zdradził, co zrobił z milionem złotych i i jak od tamtej pory zmieniło się jego życie. Okazuje się, że wcale nie było tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać.

Wygrał milion w "Milionerach". To "zeżarło ponad połowę wygranej"
Jacek Iwaszko wygrał milion w "Milionerach" (Kadr z programu)

Jacek Iwaszko w 2021 r. usłyszał od Huberta Urbańskiego, że wygrał najwyższą nagrodę w "Milionerach". Przypomnijmy, że uczestnik bez trudu poradził sobie z kilkunastoma pytaniami, a na ostatnie, które brzmiało: "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", odpowiedział błyskawicznie (1 stycznia 1001 r.). I przede wszystkim celnie. W ręce uradowanego mężczyzny trafił czek na tytułowy milion złotych, a wraz z nim... ogromny stres.

Jest fajnie, bo to jest spokój i miły zastrzyk. Chociaż powiem szczerze, zaraz po wygranej przez paręnaście nocy nie spałem, bo zastanawiałem się, co zrobić, żeby tych pieniędzy nie stracić. Poza gratulacjami zaraz po wyemitowaniu odcinka z moim udziałem od jednej znajomej dostałem w bardzo dosadnych słowach informację, żebym nie przepuścił tych pieniędzy. Tak wziąłem sobie to do serca, że rzeczywiście spać nie mogłem przez parę nocy. Teraz już się uspokoiłem, pieniądze są obrócone, także jest spokojnie - powiedział po roku podczas wizyty w studio "Dzień Dobry TVN".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polscy milionerzy coraz częściej trzymają pieniądze za granicą

Co ciekawe, jak większość zwycięzców teleturniejów w Polsce, również pan Jacek przeznaczył sporą część nagrody na... spłacenie kredytów.

Wszystkie mniejsze kredyty zostały spłacone, a całą resztę pieniędzy staraliśmy się z żoną obrócić jak najlepiej. Zainwestowaliśmy w mieszkanie w Warszawie, co zeżarło ponad połowę wygranej. Rynek mieszkaniowy w Warszawie jest kosztowny - stwierdził bez ogródek.
Do tego troszkę giełda, kryptowaluta, fotowoltaika, tego typu inwestycje, które może nie będą na mnie zarabiały - nie będę rentierem i nie będę mógł rzucić pracy - ale na pewno dadzą mi dużo spokoju, jak tylko zaczną się zwracać. Teraz rynek, jak wiemy, nie jest najlepszy. Ani ten okołomieszkaniowy, ani giełda - podsumował w "Dzień Dobry TVN".

Przypomnijmy, że dotychczas zwycięzcami w polskiej edycji "Milionerów" zostali: Krzysztof Wójcik (2010 r.), Maria Romanek (2018 r.), Katarzyna Kant-Wysocka (2019 r.), Jacek Iwaszko (2021 r.) oraz Tomasz Orzechowski (2022 r.).

Autor: ARA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić