Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

"Podatek Tuska" winny inflacji. Eksperci nie wierzą w materiał TVP

259
Podziel się:

W "Wiadomościach" emitowanych na TVP dokonano analizy przyczyn inflacji. Z materiału przedstawionego w telewizji publicznej wynika, że winny temu jest... Donald Tusk. Podobno właśnie jego decyzje podjęte w latach 2008-2014 miały wpłynąć na dzisiejszy stan rzeczy. Eksperci są jednak innego zdania.

"Podatek Tuska" winny inflacji. Eksperci nie wierzą w materiał TVP
"Podatek Tuska" według "Wiadomości" TVP jest winą inflacji. (TVP VOD, screen)

Początek materiału zapowiadał się niewinnie. Widzowie "Wiadomości" mogli się dowiedzieć, że inflacja jest przejściowa i winna jest temu pandemia. Poinformowano też, że napędza ją skokowy wzrost cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla, który prowadzi do wzrostów cen paliw i energii. Ale kto do tego wszystkiego doprowadził?

TVP sądzi, że Donald Tusk. Jako argument podano, że to właśnie za jego rządów w latach 2008-2014 podjęto decyzje, które doprowadziły do dzisiejszego stanu rzeczy.

Dzisiaj wszyscy Polacy powinni wysyłać swoje wysokie rachunki za gaz i energię elektryczną Donaldowi Tuskowi, szefowi Europejskiej Partii Ludowej, która broni tego fatalnego systemu unijnego - mówił w "Wiadomościach" poseł Janusz Kowalski.
Obecny kształt unijnej polityki klimatycznej oraz zasady funkcjonowania systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2 (ETS) w Polsce to efekt wcześniejszych decyzji, podejmowanych przez rząd Donalda Tuska. Tak wynika z raportu posła Janusza Kowalskiego. To właśnie ceny nośników energii wywindowały inflację do rekordowych poziomów, nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach Europy - mówił prowadzący "Wiadomości" Michał Adamczyk.

Z sondażu SW Research dla "Rzeczypospolitej" wynika, że 40 proc. Polaków winą za inflację obarcza obecny rząd. Zdaniem ekspertów inflacja jest wynikiem wielu czynników dr Sławomir Dudek z SGH otwarcie mówi, że narracja rządu jest kłamliwa.

Oczywiście, że te ceny na inflację w Polsce wpływają. Ale nie są jedynym czynnikiem. Mamy jednak, jak cały świat, narzędzia, które pozawalają zobaczyć inflację bez paliw, energii czy żywności. To inflacja bazowa. I ona, według Eurostatu, jest od początku 2020 roku, czyli przed kryzysem wywołanym COVID-19, jedną z najwyższych w UE. Przez ostatnie dwa lata byliśmy pod tym względem albo najgorsi, albo przynajmniej na podium - mówi główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju dr Sławomir Dudek dla "Gazety.pl".
Zobacz także: Ziobro o Tusku. Zdecydowana reakcja z PO
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(259)
R1949
10 miesięcy temu
To się nie da komentować, a zresztą po co. Nic to nie da a pojedynki już od dawana zakazane. Więc można kogoś opluwać do woli bo przecież to niczym nie grozi a w najgorszym przypadku bardzo niewiele kosztuje. Żadnego ryzyka więc nie ma, a kultura, uczciwość i honor to cechy już dawno zaprzedane pysze i nieokiełznanej chciwości.
kakdu
11 miesięcy temu
Tak! Wina Tuska. Bo za pieniądze , ktore dzis Polska płaci za zakup uprawnień do emisji co2 moznaby wybudować nowe elktownie gazowe, wiatrowe czy fotovoltaikę!
Monter
11 miesięcy temu
Pan Kowalski to jest na poziomie, a może niżej, słynniejszego niż on Rocha Kowalskiego. Według niego za błędy p. Morawieckiego z (P)Ładem odpowiada p. Kaczyński. Smakowite! Zamiast Długonosego lżymy Małego Prezesika.
r1950,
11 miesięcy temu
Nie sądziłem, że TVP-is przekroczy barierę giga pomówień i głupoty. Ta informacja jest absolutnie nieprawdziwa. Powodem inflacji są rozdęte wydatki socjalne, dodruk pieniędzy i brak bieżącej i właściwej reakcji NBP. Jest wręcz niewiarygodne do jakiej podłości TVP-ie może się posunąć.
krys
11 miesięcy temu
Dowcip 3 koperty . W pierwszej polecenie dla nowego rządu - zwalaj na poprzednika , co było aktualne, w drugiej gdy ci się pali pod nogami zrób reformę /co mamy aktualnie/ a w trzeciej jak nie będziesz widział wyjścia z sytuacji polecenie dla następcy : szykuj 3 koperty.
cbk
11 miesięcy temu
Problem dlaczego wyginęły dinozaury nareszcie rozwiązany! Z winy Tuska.
Olo ratuj!
11 miesięcy temu
Obstawiam, że nie wygramy Eurowizji w tym roku. To będzie bez wątpienia wina Tuska.
Bez jaj
11 miesięcy temu
Pit 2? No jasne, że wina Tuska ;)
Szympans
11 miesięcy temu
Jak nisko trzeba upaść, aby codziennie powtarzać ludziom te brednie. Cyrk opłacany z publicznych pieniędzy.
Fakty
11 miesięcy temu
Ten ściek TVP już nie wie jak kłamać, więc się powtarza. W ciągłej pętli kłamstw.
TVP bzdet
11 miesięcy temu
Mało śniegu to też wina Tuska, za dużo śniegu zresztą też ;)
Polska
11 miesięcy temu
Podatek tuska dla Polski zrealizowany. Pani Merkel zadanie wykonane! Co ja tusk mam dalej robić , z chęcią zniszczę Polskę!
Wina tuska
11 miesięcy temu
Na kogo spadnie wina jak tuska zabraknie
jadzia
11 miesięcy temu
wina Tuska
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić