aktualizacja 

Zmarła Joanna Kossowska, ukochana Wojciecha Młynarskiego

69

Nie żyje Joanna Kossowska, która przez 11 lat była partnerką Wojciecha Młynarskiego. Smutną informację przekazała piosenkarka Elżbieta Adamiak. - Przytul się do Wojtka i bądźcie szczęśliwi na zawsze - napisała w mediach społecznościowych.

Zmarła Joanna Kossowska, ukochana Wojciecha Młynarskiego
Wojciech Młynarski i Joanna Kossowska (AKPA)

Nie żyje wieloletnia partnerka Wojciecha Młynarskiego - Joanna Kossowska. O jej śmierci poinformowała piosenkarka Elżbieta Adamiak.

Joanna odeszła. Wczoraj o 4:20. Przefrunęła do Nowego Świata we śnie. O dniu i miejscu pogrzebu poinformuję was (na prośbę rodziny) później. Żegnaj Joasiu. Przytul się do Wojtka i bądźcie szczęśliwi na zawsze - czytamy w mediach społecznościowych.

Joanna Kossowska od dłuższego czasu walczyła z nowotworem. Poruszający wpis zamieściła w styczniu, w którym ujawniła, że nie ma dla niej ratunku. Przyznała także, że ciężko jej żyje się z tą chorobą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wspiera rolników. Mocne słowa w Poznaniu: "Plują nam w twarz, chcą zabrać wszystko"
Nie ma mnie jak leczyć. Po prostu nie ma. I jeszcze jedno. Myślicie rak – myślicie ból. Bywa i tak, często tak bywa, ale w obecnych czasach można nad nim zapanować. W moim przypadku najgorsze są efekty uboczne przerzutów. Prawie nie słyszę, coraz gorzej widzę, mam kłopoty z przełykaniem, a więc z jedzeniem oraz wysiłkowo z oddychaniem i mówieniem - napisała.

Kossowska poznała Młynarskiego w 2005 roku. Jak tłumaczyła, przez 11 lat związku Młynarski nie miał nigdy manii, najbardziej uciążliwej dla otoczenia fazy choroby afektywnej dwubiegunowej, na którą cierpiał od lat. Nie miał, bo miał dobry, bezpieczny dom.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Był wybitnym artystą

Wojciech Młynarski był jednym z najwybitniejszych polskich tekściarzy. Sam wykonywał swoje piosenki, ale wiele zyskało rozgłos po tym, jak śpiewali je inni - często największe gwiazdy polskiej sceny.

Piosenki Młynarskiego wykonywali m.in. Ewa Bem, Halina Frąckowiak, Kalina Jędrusik, Andrzej Zaucha czy Zbigniew Wodecki.

Młynarski zmarł w 2017 roku. Od 1972 r. zmagał się z chorobą afektywną dwubiegunową.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić